Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік повідомив, що відомство внесло до Мінфіну низку законодавчих ініціатив. Вони спрямовані на виведення імпорту із тіні, боротьбу з контрабандою та контрафактом, захист сумлінних імпортерів від недоброчесної конкуренції та громадян – від неякісних товарів. Про це повідомляє пресс-служба Держмитслужби.

Азаров: 91% предприятий не придерживаются стандартов качества товаров

"Ми пропонуємо реальний план дій. Митниця боротиметься з ввезенням продукції, яка знаходить в Україні нелегальний ринок збуту і від ввезення якої страждають як українська економіка, так і пересічні українці. Нелегальний імпорт буде ліквідовано. З ринку підуть посередники – і товари стануть доступнішими та якісними. Для цього у нас є все: команда професіоналів, досвід та ефективна взаємодія з колегами з Податкової та Нацбанку", - наголосив Ігор Калєтнік.

Азаров признал – качество украинских товаров оставляет желать лучшего

Аби запобігти незаконному ввезенню товарів пропонується запровадити обов’язкове маркування окремих груп споживчих імпортних товарів спеціальними контрольними ідентифікаційними знаками. "Суб’єкт разом із оформленою митною декларацією отримає спеціальні марки із штрих-кодом, які міститимуть інформацію про товар, імпортера, виробника, сплачені податки", - пояснює Голова Держмитслужби. Таким чином, з’являється можливість перевірити законність ввезення товарів, що продаються в Україні. "Тож у крамницях з’являтимуться виключно безпечні та якісні товари", - каже Ігор Калєтнік.

Таможня дает добро: снижая перечень оформления товаров

Щоб прибрати з ринку посередників та запобігти виведенню коштів в офшори, митники пропонують законодавчо закріпити поняття "прямий зовнішньоекономічний договір". Та передбачити, що метод визначення митної вартості за ціною контракту буде основним лише для товарів, ввезених за прямими договорами з виробниками.

"Окремі імпортери умисно приховують та занижують реальну митну вартість товарів. Тим самим ухиляються від сплати податків у повному обсязі. І здійснюється це шляхом укладення фіктивних контрактів з торговими посередниками. Це і є так звані посередницькі контракти. Вартість у таких контрактах занижується, а належна виробнику різниця оплачується готівкою або через рахунки взаємопов’язаних офшорних фірм", - каже Ігор Калєтнік.

Определяем таможенную стоимость товара, купленного на бирже

З початку 2012 року частка посередницьких контрактів у загальному обсязі імпорту склала 64 % за вартістю.

"Ті заходи, яких Митна служба вживає, сьогодні будуть стимулювати підприємства до подання дійсних, реальних документів, та до того, щоб не використовувати можливі схеми ухилення від сплати належних платежів або їх мінімізації. Це, в свою чергу, повинно сприяти значному збільшенню кількості прямих контрактів при здійсненні ЗЕД", - переконаний Голова Держмитслужби.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: импорт таможня товары качество
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1044