В Україні зросла кількість абітурієнтів, які хочуть вступити до закордонних вишів. Найбільше наших співвітчизників нині навчається у Великій Британії, адже саме ця держава славиться найпрестижнішими закладами освіти. Популярні серед українців і університети Сполучених Штатів, Канади, Італії, Німеччини, Швейцарії ат Австралії.

"Обучение стоит примерно 14 тис. в год, сейчас есть специальная програма для украинцев, будет скидка 4 тыс в год, поэтому обучение стоит только 10 тысячи евро в год. Потом, если студенты хорошо учатся, они могут получать стипендию. До 7 тысяч еще в год", - пояснює віце-президент із фінансів університету Італії Андре Джімарра.

Та є й бюджетні версії навчання за кордоном. Але рейтинг університетів, що пропонують здобути відносно недорогу освіту, звісно, нижчий.

"Вот уже последнии три года к нам на выставку приезжают прибалтийские университеты - Латвия, Литва и Естония. У нас около 7 или 8 участников. В этих странах можно получать качественное европейское образование на английском языке и получать диплом, при этом платить от 2 до 5 тыс. евро в год", - розповідає директор освітньої агенції Наталія Тарченко.

За кордон українці зазвичай їдуть здобувати освіту бізнес-спрямування. За останні кілька років наші абітурієнти почали виявляти більше цікавості до дизайнерських професій та готельного господарства. Вступити до закордонного вишу не надто важко. Обов'язкова вимога - досконале знання англійської мови. Вітчизняного свідоцтва про закінчення школи в переважній кількості університетів світу не визнають. Тому доведеться ще рік повчитися. Із ступенем бакалавра вступати легше. Достатньо просто надіслати необхідні документи.

"Ціни та мови не дуже цікавлять, цікавить найбільше земля, де університет знаходиться, мені було б краще навчатися в районі Франкфурта-на-Майні чи щось в цьому роді", - каже абітурієнт Антон.

"Усі критерії, для мене це важливо. Я не можу виключати щось і брати до уваги лише щось одне. Я шукаю щось таке - середній варіант", - висловлює свою думку абітурієнтка Вікторія.

За статистикою агентств, понад 90% українців, які здобули освіту за кордоном, повертаються додому. Залишаються лише ті, хто за роки навчання став сім'янином. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: оплата ubr образование за границей
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2068