Немає школярів - не потрібні і студенти. Все більше випускників всерйоз задумуються, аби здобути західну освіту. Навіть - безкоштовно. Це реально. Чимало європейських вишів пропонують іноземцям опанувати окремі спеціальності абсолютно безоплатно. Нестача власних студентів у західних навчальних закладах відкриває можливості для вихідців зі східної Європи.

Претендуєш на високооплачувану посаду - не завадить західний диплом. Українські роботодавці все частіше надають перевагу фахівцям, які мають закордонну освіту. Аби витримати конкуренцію на ринку праці, випускники вітчизняних шкіл шукають доступні виші у Європі й Америці.

Див. також: На кого можна буде вивчитися безкоштовно

Дарія, відвідувачка освітньої виставки: "Если для иностранных студентов свои льготы. Этот диплом, как говорится, котируется… в другие стран ы можно поехать. Не мы там хорошее образование получи. Если не понравиться, то можно поехать обратно в Украину, то есть мы ни чего не теряем".

Великою популярністю нині користуються університети ближнього зарубіжжя та Німеччини. Тут помірніші ціни. Місцева молодь не квапиться опановувати складні спеціальності, тож нестачу абітурієнтів компенсують за рахунок іноземців. Адже порожні місця в аудиторіях загрожують скороченням державного фінансування. Наприклад, у Польщі навчання на технічних спеціальностях - безоплатне. Тож паралельно можна здобутвати освіту в інших західноєвропейських країнах.

Читайте також: Уряд виділив на стажування українських студентів за кордоном 36 млн

Ян Ніцал, координатор фундації розвитку системи освіти (Польща): "Если они получают шенгенскую визу, тога они могут уезжать в другие страны шенгенской зоны. Второе – они могут принимать участие в европейских программах Эразмус".

Всупереч поширеним переконанням доступний виш можна знайти навіть у Сполучених Штатах. Там існує чимало стипендіальних програм, тож закінчивши перший курс на відмінно, можна претендувати на безкоштовне навчання наступного року. Експерти вважають: прихильне ставлення західних університетів до наших студентів викликає їх висока умотивованість.

Див. також: 90% українців повертаються додому після навчання за кордоном

Василь Роганін, керівник відділу компанії, що допомагає у пошуках ВНЗ: "Если студент зарубежный он просто приходит в вуз и получает образование, и ни чувствует ни какого дискомфорта. То наш студент, когда уезжает, у него желание, прежде всего, остаться в этой стране. Закрепиться, зарекомендовать себя. Найти престижную работу уже в процессе обучения. Поэтому у них мотивация, бьющая через край".

Серед спеціальностей, на які важко потрапити за конкурсом у закордонних навчальних закладах, експерти називають медичну, зокрема в Європі, а також творчі напрямки, пов`язані з мистецтвом. Тут попит значно перевищує пропозицію.

Теги: работа карьера образование за рубежом
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 7266