Уряд України фінансує освітні заклади Гарварда та Оксфорда. Українських студентів відправляють за кордон за державний кошт. 142 розумники перейматимуть науковий досвід найкращих університетів Німеччини, Австрії, Голландії та Великої Британії. Благословляв майбутніх фахівців на великі справи сам прем’єр Микола Азаров.

Знання - європейські, досвід - український. З півтисячі охочих здобувати освіту в Європі пощастило лише третині - кращим із найкращих. Виступаючи перед ними прем’єр-міністр Микола Азаров навіть відмовився від звичних папірців із промовою і говорив від себе.

"Чисто по-отечески я вам хочу пожелать упорного труда, не бояться, не стесняться, грызть гранит науки и быть самыми лучними", - закликав Микола Азаров, прем’єр-міністр України.

Відбір тривав кілька місяців, усі - відмінники і молоді науковці, бакалаври, магістри. Першокурсників не брали - за віком не підходять.

"Вони повинні приймати участь в наукових розробках із керівниками науковими, повинні мати досвід наукової співпраці, знати мову німецьку, англійську", - пояснив вибір кандидатів Володимир Заславський, професор Київського Національного університету.

За знаннями їдуть переважно студенти- техніки, інженери, машинобудівники, фізики, хіміки. Із гуманітарних напрямків - лише міжнародне право. Цікаво, що після навчання повертатися на Батьківщину студентів не зобов’язують. А в Міносвіти втратити фахівців не бояться.

"Навіть, якщо запросять когось на роботу в Оксфорді, Штутгарді, або Вахінський університет, то, принаймні, університети Луцька, Харкова, Дніпропетровська будуть мати наукових партнерів", - вважає Дмитро Табачник, міністр освіти України.

Власне і самі студенти планують продовжити науковий шлях тільки в Україні.

- я хочу щось навчитись і приїхати, і показати своїй країні щось нове.

- взагалі я не планую там залишатись.

- ні, я хочу повернутись до своєї країни і працювати саме тут.

Фото на пам’ять і символічний подарунок від Кабміну - блокнотик і ручка. Скільки коштує семестр навчання у Міносвіти не зізнаються. Ми звернулися до інтернету. Академічний рік у Великій Британії коштує до 100 тисяч гривень, ще до 70 тисяч - проживання у студмістечку. 40 мільйонів гривень, мабуть, були б не зайві і для вітчизняних вишів. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: студенты ubr учеба за границей
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1479