До кінця тижня всі спудеї в Україні отримають студентські квитки, обіцяють у Міносвіти. На сьогодні не видали їх у 61 виші. Там пояснюють, студенти самі винні, несвоєчасно приносять документи.

Пільги на проїзд у громадському транспорті, знижки у магазинах та на квитки у кіно. Першокурсники, яким ще не видали студентські, отримати поки не можуть. У Міносвіти кажуть, чекати залишилось не довго.

До 1 жовтня всі вищі навчальні заклади України студентські квитки видадуть. За словами чиновників, уже зараз "чорний список" освітніх установ скоротився до шістдесяти однієї. В основному - це технікуми та коледжі, або ж заклади приватної форми власності. Ще минулого тижня таких було 150. У вишах, які "проштрафилися" кажуть: конкретної дати міністерство не встановлювало.

"Досить багато студентів, абітурієнтів, вступають у різні навчальні заклади і 1 вересня ми не знаємо, чи дійсно ці студенти навчаються в нас, чи ні. Тих студентів, які не приступили після 10 вересня відраховуємо. Тому після 10 вересня ми знаємо, хто в нас навчається, і можемо ці списки подавати", - пояснює проректор Академії праці та соцвідносин Сергій Коваленко.

Замість основного документа тимчасово видають довідку про навчання, яка повноцінно замінює квиток. Студенти вишів, що не потрапили до "чорного списку", кажуть: поодинокі випадки невиданих посвідчень також є. Але винні у цьому самі спудеї.

- У нас є в групі один хлопчик і дівчинка, які не отримали. Але вони не отримали, тому що вони невчасно здали копію паспорта. Це з-за їх вини.

Однак у Міносвіти вже придумали, як не втрапити у халепу наступного року.

"У зв’язку з цим зараз підготовлені зміни до порядку замовлення студентських квитків. Де в одному з пунктів зазначено, що персональна відповідальність за замовлення і видачу студентських квитків покладається на керівників вищих навчальних закладів. За наявності такого запису тоді керівник може бути притягнутий до відповідальності", - повідомив директор департаменту Міносвіти та науки Ярослав Болюбаш.

А поки що ректори готуються відзвітувати про повне забезпечення студентів основним документом. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: минобразования ubr студенческие билеты
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 988