Доки школярі на канікулах, Дмитро Табачник скликав учителів - розповісти їм про зміни, які він хоче внести у систему освіти. Це вже третє зібрання. Його проводять раз на десять років. Про мораль, збільшення зарплат і державний борг – слухав телеканал UBR.

Дмитро Табачник скликав колег, аби презентувати стратегію розвитку української освіти. Приїхали понад тисячу вчителів та викладачів з усіх куточків України. Чекають на міністра Табачника... Хто як може.

Почали з того, що затвердили склад комісій. Голосували дружно.

Головне питання - національна стратегія розвитку освіти в Україні на найближчі десять років. Документ уже давно активно обговорює громадськість. Освітяни змінам радіють. Однак не всі.

"Здивований виступом Миколи Азарова, який не сказав, як буде розвиватися українська освіта. Як буде поєднуватися освітньо-науковий, виробничий процеси. Як буде інноваційна спіраль закручуватися? Як буде будуватися економіка знань? Який відсоток ВВП буде виділятися на освіту та науку?", - ставить питання екс-міністр освіти України Станіслав Ніколаєнко.

Та й підвищувати зарплати вчителям не обов’язково.

"Ни в коем случае сейчас нельзя в этой обстановке, нельзя резко, даже, если есть ресурсы, повышать зароботную плату", - заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Мовляв, вистачить того, що вже мають. Освітяни ж висміяли прем’єр-міністра.

- на мемножко, но поднимали…

Дмитру Табачнику дістанеться на горіхи. Пригрозив Азаров. І пообіцяв підвищити заробітну плату впродовж наступного року на 700 гривень. Тож освітяни отримуватимуть у середньому 3400 гривень, пообіцяв прем'єр-міністр.

"Каждый месяц увеличиваются расходы на оплату труда. Увеличиваются ровно на столько, на сколько запланировано. Возникает вопрос: они чото, не доходят?", - здивувався прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Після цього вчителі таки визнали - доходять, але не всім. І повернулися до змін. Планують переглянути проект закону про вищу освіту. Особливо зраділи економічній автономії університетів.

"Є така можливість створювати підприємства виключно для того, щоб наукові розробки створювалися в університетах, мати можливість реалізувати в економіці, продати і, тим самим, підтримати той самий навчальний процес", - пояснив ректор НАУ Микола Кулик.

Також стандартизують повну та базову освіту. Відповідно до вимог сучасності. Діти з кожним роком усе розвиненіші, тож і прагнуть отримувати більше знань. У старшій школі запровадять профільне навчання. А ЗНО вдосконалять.

Теги: азаров ubr табачник съезд учителей
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2154