Навчання світ, але коштує він нині не мало. Таємні гроші. Побори у школах - незаконні. Кажуть у профільному міністерстві. І переконують - гроші у школах не беруть. Про добровільні пожертви знають, але щоб перевірити, куди вони ідуть, радять створювати благочинні фонди у навчальних закладах.

Гроші на школу. Кожного першого вересня батько другокласника Максим Сікора дає нібито на потреби закладу по 500 гривень. Протягом року із батьків збирають кошти ще й на поточні витрати. Сума набігає кругленька. Куди йдуть ці гроші, чоловік не знає.

Максим Сікора, батько другокласника : " Дайте 20 гривень на те, на прибиральницю 10 гривень, охорона в нас помінялася, тепер треба платити 35 гривень. А потім ми можемо заплатити ще за підручник, за підвезення водички.  Наша дитина у звичайній школі у Києві на Троєщині обходиться у понад 2 тисячі гривень. Не жалко, але хочеться знати - ця дитина отримала якийсь ефект від того чи ні".

Ученые объяснили, почему девочки учатся в школе лучше мальчиков

Для таких, як Максим, у  Міносвіти пояснили - ніхто не має права примушувати вас здавати гроші до школи.  А як хочете, щоб дитина вчилася у теплі й добрі - створюйте благочинні фонди.

У повідомленні сайту міністерства зазначено: заборонити незаконний збір коштів і матеріальних цінностей працівниками  навчальних  закладів; рекомендувати батьківським комітетам навчальних закладів розглянути питання щодо створення благочинних фондів відповідно до законодавства, у статутах цих фондів обумовити чіткий порядок надходження та використання  коштів. 

Тетяна Наконечна, журналіст : " Внески на потреби школи - поза законом, наголошує Міністерство освіти і рекомендує навчальним закладам створювати благодійні фонди. Тобто батьки мусять тепер нести гроші не до банки, у кабінеті директора приміром, а до банку, на офіційний рахунок".

У цьому столичному ліцеї благочинний фонд створили  майже 15 років тому, задовго до громадських обговорень і рекомендацій профільного відомства. Новенькі парти, кімнати відпочинку із тенісними столами, роздягальні із персональними шафками, спортзал і простора їдальня - все це облаштовано на батьківські гроші.

"Последний звонок" в этом году прозвонит 24 мая

Кожен відмінник щомісяця отримує 200 гривень стипендії. Призерам олімпіад та їхнім вчителям - грошова винагорода. Все із тих самих батьківських кишень. Про всі ці преференції діти могли б тільки мріяти, якби ліцей жив лише на бюджетні кошти, каже директор закладу.

Юрій Шукевич, директор фінансового ліцею Києва : " Чи є в бюджеті Києва зокрема кошти на всі потреби школи. Ні, на всі потреби коштів нема. Тоді повинні бути інші інвестори - міфічні благодійники.  Але основна маса - це батьки тих учнів, які вчаться".

Скільки грошей, коли і на що здавати, вирішують винятково батьки. Переконує керівник ліцею. У благочинному фонді є окремий директор, бухгалтерія та наглядова рада, яка контролює кожну копійчину. Але не в праві змушувати батьків платити.

Юрій Шукевич, директор фінансового ліцею Києва : " Є батьки, які нічого не вносять. В інших батьків кипить. Вони кажуть: треба відрахувати цю дитину. Я кажу - як? На якій підставі, ви що собі думаєте".

Утім просто заснувати таку організацію - замало. Її треба ще й легалізувати. Отримати свідоцтво про державну реєстрацію неприбуткової організації. Коштує такий документ 50 гривень. Зареєструватися у податковій інспекції, пенсійному фонді та фондах соціального страхування. І насамкінець - відкрити власний рахунок у банку.

В китайской деревне на всю школу – одна ученица

Інтернет- користувачі з приводу створення доброчинних організацій у школах висловлюються неоднозначно. Хтось боїться, що за гарною назвою приховується спроба узаконити побори. Хтось переконаний - коли припече,  батьки й без того понесуть гроші.

Коли звалиться щось (не приведи Боже) на голову вашої дитини, будете раді здати гроші, щоб хоч якийсь ремонт зробили. У нас подібні випадки траплялися неодноразово

Батьки роблять вигляд, що школа все зобов’язана. Школа робить вигляд, що вона вчить. Уряд робить вигляд, що всім забезпечує. Діти роблять вигляд, що вчаться.

Але і прихильники, і противники  сходяться на одному: благочинні фонди можуть стати порятунком лише для тих батьків, які хочуть допомагати школі і знати, на що саме витрачають їхні гроші. Інші ж, як не платили, так і не платитимуть.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: деньги образование школа ученики
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3964
Загрузка...
Загрузка...