Уже з наступного року випускники шкіл вступатимуть до ВИШів за оновленими правилами. Не змінили хіба що мінімальної кількості балів для абітурієнтів. А ось бал із профільних предметів підвищили до 140. Нові умови вступу вже затвЕрдили у Мін’юсті, доповів міністр освіти.

Зменшення кількості бюджетних місць, це ще не всі перли, які підготувало відомство Дмитра Табачника для майбутніх абітурієнтів. Нині Міносвіти хоче змінити акценти: зменшити наповнюваність ВИШів, натомість збільшити кількість учнів у ПТУ.

"Практично у багатьох університетів забрали держзамовлення по підготовці юристів, економістів, бухгалтерів. Чому? Чому ми сьогодні робимо ці спеціальності виключно прерогативою багатих? Тобто, практично йде на комерційну форму, на приватний навчальний заклад", - обурюється екс-міністр освіти України Станіслав Ніколаєнко.

Але Дмитро Табачник стверджує, що усе робить, щоб розширити вибір для школярів. Тут вам і електронний вступ, і можливість не проходити щороку тести. Мінімальний бал, як і минулого року, 124. З профільних предметів, мінімум, 140. Крім того ВИШі самостійно визначатимуть головні дисципліни. Тут прохідний бар’єр до 175 балів. Міністр радіє: до вступу-2012 готові. І навіть Євро не завадить.

"На один день, тридцять днів буде повних з 2 по 31 липня", - пояснює міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник терміни вступної кампанії.

Не виникне і мовного бар’єру, переконує міністр. Незалежне оцінювання проводитимуть тією мовою, яку абітурієнт вивчав у школі. Ще одна новація: ВИШі здобудуть повну фінансову автономію. За словами міністра, це має поліпшити рівень освіти і забезпечити коштами. Розповідає телеканал UBR.

Теги: ubr табачник сокращение госзаказа в вузах
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 977