Учитись кілька років, а працювати все життя. Як обрати фах, щоб він забезпечив не лише добробут, а й приніс задоволення? Хто допоможе школяру розібратися у собі і знайти правильний шлях  - про це далі.

Вже на третьому курсі частина студентів замислюється над зміною професії.  Щоб не витрачати дарма батьківські гроші і свої роки, фахівці  радять не спокушатись на престижну назву спеціальності, а  спочатку з`ясувати, що конкретно доведеться робити після закінчення навчального закладу. Найкраще  - це особисте спілкування з людьми конкретної професії.

Спецпроект - Работа мечты: как попасть на работу в ProCredit Bank

Наталя Ревуцька, представник столичного вишу : " Рекомендуем ознакомиться вплоть до распорядка дня человека, который работает в той или иной профессии, чтобы знать, как же проходит трудовой день  и будет ли ему интересно вот в том порядке исполнять свои обязанности. Или, может, эта профессия несет в себе какие-то такие  нюансы и моменты, которые в соотношении с личностью ребенка будет просто не интересной".

Психологи рекомендують копати ще глибше і перед тим, як обирати виш, пройти спеціальний тест. Він має три блоки і допомагає визначити не лише з інтереси й інтелектуальні здібності, а й особливості характеру й психіки. 

Валерій Жалій : "Мне просто интересно стало, на что я больше буду способен".

Віра Лагута : " Я хочу найти подтверждение того, что я все-таки могу стать ветеринаром, своим способностям".

Окрім цікавості до будь-якої діяльності, мають бути  ще й   здібності дитини, розповідають  психологи. Для цього спочатку перевіряють ерудицію, зорову та абстрактну логіку, лексичний запас, здатність до обчислень і  увагу.

7 способов, которыми учёба в университете делает вас глупее

Юлія Шост, журналіст : " Синя лінія перпендикулярна червоній, а червона лінія паралельна жовтій.  У якому відношенні жовта і синя лінії? відповідь на це питання треба дати, не використовуючи папір і олівець. Якщо вона буде правильною, це говорить про наявність зорової логіки. А вона дуже корисна для тих, хто хоче здобути технічний фах. Наприклад, стати інженером".

Фах буде не в радість, якщо характер людини не відповідає особливостям роботи.  Наприклад, недостатня комунікабельність чи активність або навпаки непосидючість можуть зробити нестерпним виконання професійних обов`язків.   

Тетяна Ленг, психолог, організовує тестування для школярів : " Если, например, школьнику нравится профессия, например, журналист или связи с общественностью. У него есть интерес к этому, у него есть соответствующие способности. Но в личностных особенностях  мы, скажем так, получаем ребенка, который все-таки не готов к публичности к активности и так далее на определенном этапе это может стать противопоказанием".

Топ-5 лучших вакансий недели для студентов

Хоча і в такому випадку не треба зневірюватись. Знання можна підтягнути, а над особистісними рисами допоможе попрацювати психолог. До речі, педагоги зауважують: батьки мають зважати на те, що не кожен здатен здобути вищу освіту. Тож комусь варто зупинити вибір на легших спеціальностях.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: работа образование учеба
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1601
Загрузка...
Загрузка...