Українські виші пропонують  відмовитися від дипломів державного зразка. І видавати персональні.  Кому це вигідно та як це позначиться на якості освіти?

Відмовитися від державного диплома пропонує столичний  політех.  Підтримала ініціативу і "Києво-Могилянка". Мовляв  державна зрівнялівка ставить в один ряд престижні  вузи із тими, хто просто продає пластикові бланки. Потрібно, щоб вищі навчальні заклади  видавали свої дипломи. Тоді швидко стане зрозумілим - хто чого вартий на освітньому ринку.

Топ-5 творческих вакансий 2013 года

Сергій Квіт, ректор НУ "Києво-Могилянська академія" : " Що таке диплом університету – це університет сам несе персональну відповідальність за якість власної освіти і держава в наш час не може нічого гарантувати".

У Міністерстві освіти категорично проти. Посилаються на ту ж таки якість освіти – кажуть її буде неможливо контролювати. А ось приватні вузи така ініціатива просто лякає. 

Андрій Ведєрніков, ректор університету сучасних знань : " Усі, хто приходять до нас навчатися вони питають а який диплом ви видаєте, якщо державного зразка всі заспокоєні, бо в нас так склався менталітет з радянських часів".

Топ-5 лучших вакансий недели для студентов

Якщо реформу проведуть, на ринок освіти чекає серйозна чистка. Між вишами почнеться жорстка конкуренція за студентів.

Алла Коняєва, експерт ринку праці : " Маленьким бюджетом с негарантированным количеством студентов каким образом он привлечёт к себе хороших профессоров кандидатов наук, ведь те же выбирают на рынке труда".

Спецпроект - Работа мечты: как попасть на работу в ProCredit Bank

У такій ситуації об’єктивно виграють престижні вузи. І навіть, якщо викладання певних курсів у них не ліпше, ніж у приватних закладах - до них підуть задля диплома. А ось у тих, хто халтурив, не залишиться можливості лишитися на ринку.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украина диплом образование
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1877
Загрузка...
Загрузка...