Одним із пріоритетних напрямів розвитку кадрової політики в державному управлінні та місцевому самоврядуванні є забезпечення професіоналізації державного управління та місцевого самоврядування, комплектування органів державної влади та органів місцевого самоврядування висококваліфікованими фахівцями відповідно до сучасних вимог управлінського процесу, зокрема щодо надання якісних управлінських послуг. Про це повідомив голова Нацдержслужби В’ячеслав Толкованов на робочій нараді з представниками регіональних інститутів державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та представниками вищих навчальних закладів, повідомляє прес-служба відомства.

Читайте также: Чего ждут приемные комиссии магистерских программ за рубежом

"Магістратури мають стати партнерами Нацдержслужби України у процесах пропагування нового законодавства й політики, яку здійснює Президент України та Уряд у сфері державного управління, планування кар’єри державних службовців, важливим елементом якої є професійне навчання" - цитує прес-служба слова В. Толкованов.

Читайте также: Могилянке сократили госзаказ из-за ее "ангажированности"

Сьогодні система підготовки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування складається з Національної академії державного управління при Президентові України, її регіональних інститутів у Дніпропетровську, Львові, Одесі, Харкові та магістратур у вищих навчальних закладах України ІV рівня акредитації, що готують управлінців на замовлення Національного агентства України з питань державної служби.

Читайте также: Сколько стоит высшее образование в Европе

За даними Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України станом на 7 лютого 2012 року підготовку магістрів за спеціальністю "Державна служба" галузі науки "Державне управління" здійснюють 28 вищих начальних закладів. У 2012 році дев’ятнадцять закладів здійснюють зазначену підготовку за державним замовленням, решта – на умовах контракту.

Моніторинг діяльності вищих навчальних закладів окреслив коло питань, які потребують доопрацювання. Це - необхідність посилення кадрового складу викладачів, удосконалення навчально-методичного забезпечення, забезпечення працевлаштування випускників, проходження їх подальшої кар’єри. Вирішення проблемних питань потребує розроблення типової структури магістратур, стандартизації навчальних програм тощо.

Читайте также: Какие вузы выбирают сильные мира сего

Саме цими та багатьма іншими питаннями, пов’язаними з професійною підготовкою, формуванням рівня професійної компетентності, плануванням проходження кар’єри державних службовців займається Національне агентство України з питань державної служби, в рамках виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".

Теги: образование магистратура самоуправление госуправление
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 887