В Україні ліквідують технікуми. Такі заклади розділять на дві групи і перейменують у коледжі. А їхні випускники зможуть навчатися в університетах за спрощеною програмою. Усе це робитимуть у рамках запровадження єдиної системи освіти.

Олена Туманська, голова Асоціації працівників ВНЗ і-іі р. акредитації: "Те колледжи, которые будут в составе университетов, они могут готовить бакалавров, и они называться будут просто колледжами. Те, кто готовит младших специалистов, тут уже будет разделение на категории в зависимости от квалификации, эти будут называться профессиональные колледжи".

Внутрішня структура технікумів не зміниться. Їхні дипломи матимуть таку саму силу. Водночас ті університети, де небагато освітніх напрямів, стануть профільними коледжами. Нововведення стосуватиметься й ПТУ. Із наступного року вони випускатимуть фахівців із різним рівнем підготовки.

Віталій Курило, член Комітету ВР з питань освіти та науки: "Тепер професійні технічні училища або професійні ліцеї, як вони зараз носять назву - абсолютна більшість, вони повинні будуть готувати своїх учнів відповідної кваліфікації. Щоб вони могли піти й скласти екзамен і одержати свою кваліфікацію".

Водночас широкопрофільним фахівцям, які складуть багато іспитів, буде легше влаштуватися на роботу. І вони отримуватимуть вищу зарплату. Також унаслідок реформування системи освіти зменшиться кількість спеціальностей. Адже їх у нас зараз приблизно на 20% більше, ніж у державах ЄС.

Теги: диплом образование вуз колледж учеба техникум
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2577