Чи окупить себе освіта? Це питання найчастіше ставлять перед собою батьки абітурієнтів. А молодь зараз переважно хоче служити Феміді або зводити дебет із кредитом. Правознавці та економісти. Перекладачі й туристичні агенти - найпопулярніші професії. Кожен мріє про престиж та хороші заробітки.

"Приміром, є спеціальність "автомобільний транспорт", а потім він хоче отримати "економіка підприємства". І він на другому курсі вступає на "економіку підприємства". Але за кошти. А тут вчиться на державному замовленні. І отримує під закінчення ВУЗу два дипломи", - пояснює ректор університету Микола Дмитриченко.

Безперечно хороша перспектива. Втім, для доньки Наталії вступити до університету на навчання за державний кошт було важко.

"В этом году она снова студентка первого курса, но уже на бюджетной форме. Мы приняли такое решение поступить в этом году заново. Несмотря на то, что теряем год", - каже мати студентки Наталя Галіна.

Так вирішили в родині, оскільки батьки не могли оплачувати навчання. Втім, немало й таких, хто відразу розраховується за всі 5 років. Цифри п’ятизначні. Із сімейного бюджету доводиться витратити в середньому від 50 до 150 тисяч гривень. А більше - не завжди краще.

Що престижніший ВИШ, то він дорожчий. Приміром, ті, хто здобуває професію фінансиста, за мінімальними розцінками щорічно змушені віддавати в середньому 10 тисяч гривень. За 12 мІсяців трудового стажу можна повернути максимум 53% інвестицій. За умови, що спеціаліст матиме середній рівень заробітків.

Тим часом представники рекрутингових компаній не розуміють, чому батьки відправляють дітей отримувати професії, що нині не потрібні.

Адже зараз попит на фахівців, без яких існування компанії не можливе. Бухгалтери, керівники IT-відділів. Ці спеціальності окуповують себе швидше. І не лише тому, що навчання в технічних вишах дешевше. Зарплата таких працівників набагато перевищує заробітки юриста чи економіста, запевняють експерти. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: специальность ubr платное образование
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1465