Більше ніж 80% працюючих під час роботи відволікаються на новини, приватну пошту, соціальні мережі. Такі дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua.

У дослідженні взяло участь 2753 респондентів різних вікових, професійних та майнових груп. 95 % опитуваних постійно працюють за комп’ютером, саме їх думка цікавила нас при визначенні найбільших "пожирачів часу".

Все больше компаний используют соцсети для работы

Більшість опитуваних проводять на роботі до 9 годин і майже кожен з них присвячує час не лише робочим завданням, але і перегляду веб-ресурсів, іграм, приватному спілкуванню. При цьому зв’язку між тривалістю робочого дня та часом, проведеним за "неробочими задачами" немає (коефіцієнт кореляції між цими показниками значимий).

В ході опитування респондентам було запропоновано обрати один чи кілька найпопулярніших способів відволіктись від роботи. Лідирують такі заняття як перегляд особистої пошти, прочитання новин, популярні також соціальні мережі та спілкування в чатах . Однак останнє часто є частиною робочого процесу, а спілкування, наприклад, по Skype одночасно є і приватним і робочим (про це респонденти зазначали в коментарях). Також частиною робочих обов’язків іноді називали перегляд новин чи соціальних мереж.

В США компании требуют пароли к соцсетям

Більш ніж 20% опитуваних виявились надзвичайно сумлінними працівниками – вони користуються вказаними ресурсами не частіше одного разу на день (11,84%) або не користуються ними взагалі (10,50%). Ті ж респонденти, які користуються "неробочими" ресурсами щоденно, витрачають на це не так вже й багато часу – приблизно 70% опитаних проводять за цим заняттям не більше години.

Саме "четвірка лідерів" найпопулярніших відволікаючих інтернет-ресурсів забирає найбільше часу у респондентів. Найбільше респондентів головним пожирачем часу назвали прочитання новин (26%), майже однакова кількість опитуваних (15-19%) вважає що найбільше часу вони витрачають на прочитання приватної пошти, соціальні мережі та спілкування в чатах.

На думку більшості опитуваних відключення від "неробочих" ресурсів ніяк не вплине на їх продуктивність праці, лише 12% вважають, що продуктивність збільшиться, приблизно така ж кількість респондентів вважає, що продуктивність зменшиться.

Основним мотивом використання неслужбових ресурсів у робочий час більше ніж дві третини респондентів називають відпочинок і переключення уваги.

Незважаючи на велику кількість зовнішніх відволікаючих факторів (соціальні мережі, новини, відео), факторами які найбільше знижують продуктивність праці були названі фактори внутрішні - несподівані доручення, наради, відповіді на листи, спілкування з колегами, доробляння чужої роботи. Сумарно більш ніж 70% респондентів називають ці фактори головними причинами зниження продуктивності праці.

Теги: работа рынок труда
Источник: hh Просмотров: 2958