Два мільйони наших співвітчизників освоюють життя в інших країнах. Таку інформацію оприлюднили під час форуму щодо проблем міграційних процесів. Однак, вигоду від заробітків за кордоном мають не тільки самі українці, а й держава.

Офіційно за кордоном працює понад 500 тисяч українців. Що стосується нелегалів, їх значно більше. Подолати явище можновладці вже не пробують. Натомість вигадують, як легалізувати заробітчан.

"Завдання держави ми бачимо в першу чергу, що той, хто бажає поїхати за кордон і там працювати, він повинен поїхати в цивілізовані умови і відповідним чином він повинен там бути захищеним", - вважає перший заступник міністра соціальної політики України Василь Надрага.

Задля працевлаштування за кордоном в Україні видали ліцензії більш ніж 700 компаній, які надають послуги трудової міграції. А спрощені умови міграційних процесів, практично активізували відплив інтелектуальних ресурсів.

"На мою думку кваліфікована, висококваліфікована робоча сила, ті громадяни, які мають відповідну освіту, вони не мають проблем залишити країну зараз, але багато з них цього не робить. Я веду до того, і нам президент ставить завдання про забезпечення громадян правом на вільне пересування", - пояснює директор департаменту Консульської служби МЗС України Андрій Олефіров.

З іншого боку, таке демократичне ставлення виявилось доволі вигідним для держави. Адже переказ коштів в Україну від трудових мігрантів становить понад 5 мільярдів доларів за рік. Для порівняння - саме в такому розмірі до нас щороку надходять прямі іноземні інвестиції зі Сполучених Штатів. А це потужна підтримка вітчизняної економіки. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: украина трудовая миграция ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2089