Ринок праці зараз найбільше потребує кваліфікованих слюсарів, токарів, фрезерувальників, електрогазозварників, малярів, мулярів та штукатурів, повідомляють у державній службі зайнятості. Водіїв, продавців, кухарів, менеджерів зі збуту, двірників та комірників також охоче беруть на роботу. Активно шукають роботодавці і медсестер, лікарів, інженерів та IT-спеціалістів.

ДСЗ з початку цього року уже допомогла знайти роботу майже 731 тисячі незайнятих громадян (це на 20,4 тисячі більше, ніж за цей же період минулого року). До того ж, термін пошуку роботи скоротився до трьох місяців. Шукачі, здебільшого, працевлаштовувались в сферах торгівлі, переробній промисловості та сільському господарстві.

На початок грудня у базі даних державної служби зайнятості було більше 73 тисяч вакансій. А на обліку - 439,5 тисяч шукачів роботи. Серед них - 198 тисяч фахівців робітничих спеціальностей, близько 165 тисяч колишніх службовців, 75,4 тисячі – осіб без професії. Половина безробітних – це молодь до 35 років, а майже кожен п’ятий претендент на роботу не здатен конкурувати на ринку праці.

Щоб подолати професійно-кваліфікаційний дисбаланс та допомогти знайти роботу соціально незахищеним верствам населення, державна служба зайнятості співпрацює з роботодавцями: організовує під їхні потреби профнавчання безробітних та надає дотації для створення робочих місць (завдяки цьому з початку 2011 року роботу отримали більше 33 тисяч безробітних).

Громадяни охоче освоюють нові професії і підвищують власну кваліфікацію . Професійне навчання з початку року пройшли більше 203 тисяч громадян – це на 14 тисяч більше, ніж за аналогічний період 2010 року. До речі, після профнавчаня роботу знаходять 82% шукачів. А це вдвічі більший показник, ніж серед тих, хто профпідготовку не проходив.

Тих, кому поки не вдається підшукати постійну роботу, залучають до оплачуваних громадських робіт: благоустрою населених пунктів, догляду за особами похилого віку, участі у ліквідації наслідків повені і т.п. Таких громадян цьогоріч уже майже 354 тисячі. Вони отримують легальний заробіток, гарні рекомендації і, на час пошуку постійного місця роботи, не втрачають трудові навички.

Загалом, від початку цього року державна служба зайнятості виплатила допомогу по безробіттю більше ніж 1 мільйону осіб. В середньому, кожна людина отримувала по 844 гривень.

Більшість країн Євросоюзу визнають важливу роль служб зайнятості у працевлаштуванні громадян та пом’якшенні загальної ситуації на ринку праці.

Теги: государственная служба занятости рынок труда вакансии
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1905