Робити гроші зі сміття багато хто вже навчився. Але створити цілий банк непотребу примудрилися тільки в Індонезії. Тамтешні жителі, які працюють у цій установі, вбивають двох зайців одним пострілом: і гроші заробляють, і довкілля очищують.

В Індонезії, якщо проблеми розв’язати не можуть, її перетворюють на прибуткову справу. У селищі Бадеган, яке пережило землетрус у 2006-му, так і не змогли відновити системи вивезення та переробки сміття. Тож створили в селі банк непотребу і тепер заробляють на ньому гроші.

"Ми вирішили вбити двох зайців одним пострілом. По-перше, ми самі сортуємо сміття, і так доносимо до наших дітей важливість чистого довкілля. По-друге, заробляємо на цьому гроші", - розповідає місцевий житель Бамбенг Сурведа.

Банк сміття в селі працює просто. Всі охочі приходять на звалища та відбирають непотріб, який можна відправити на переробку. Наприкінці місяця, відсортоване продають компаніям з переробки. А гроші, які за це отримують, розподіляють між тими, хто старанно трудився протягом 30 днів. Більшість із таких робітників – діти. Так вони заробляють собі кишенькові гроші.

"Я вважаю, що працювати на сміттєзвалищі дуже прибутково. Гроші, які я заробляю, зазвичай витрачаю на шкільне приладдя. Купляю кулькові ручки, олівці та цікаві книжки", - каже школяр Аріф Хімаван.

Заробітки у сортувальників сміття залежать від обсягу виконаної роботи. За місяць можна отримати від одного до шести доларів. Втім, самі жителі села кажуть: гроші не головне, пріоритет – це чисте довкілля. Розповідає телеканал UBR.

Теги: индонезия ubr банк мусора
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1063