Цієї осені понад 26 тисяч юнаків стануть солдатами. Кожному - від 18-ти до 25-ти років. На призовну кампанію Кабмін виділив майже два мільйони гривень. У військових частинах готуються до прибуття новобранців.

Уже наступного тижня у цю казарму почнуть прибувати новобранці. Житимуть тут близько 14-ти днів. Потім їх почнуть розподіляти по підрозділах. Осінній призов стартував. Військомати формують перші партії майбутніх солдатів. Перша присяга призначена на 28-е жовтня. У бригаді охорони Генштабу запевняють: дефіциту солдатів не буде. Бажаючих відкосити стає все менше. Хлопці охоче йдуть до армії. До такого кроку підштовхує, як правило, безробіття. А тут і одягнуть, і накормлять - усе безкоштовно.

"Порядка 35-ти гривень добового пайка на солдата. 700 грам хліба на сутки, 600 грам картоплі, ну і пішло там уже: спеції, макарони, порядка 300 грам ... то есть... 100 грам м’яса, 30 грам масла,15 грам сиру", - розповідає про солдатську пайку командир бригади охорони Генштабу ЗСУ Петро Якимець.

День для солдатів починається о шостій, закінчується о 21-ій. Перед відбоєм традиційний перегляд новин. Замість них лише футбол чи бокс. Посидіти більше перед телевізором вдасться хіба що на вихідні. Це, якщо солдат не йде у звільнення. За межами частини можна робити, що душа забажає. Єдине табу - напої із градусом. Кажуть, що за порушення правил карають навіть не миттям туалетів, а негативною службовою характеристикою.

"Яка по закінченню ним строкової служби не дасть можливості влаштуватися до органів міністерства внутрішніх справ, служби безпеки України чи інших урядових-неурядових організацій", - пояснює офіцер відділення виховної роботи Олег Домбровський.

Про панування "дідівщини" начальство воліє навіть не говорити. Мовляв, це явище пережиток минулого. Будувати ієрархію солдатам нібито не дозволяє виховання, а ще .... занадто малий термін служби.

- Це раніше була дідівщина, а зараз...нормально. Дружно живем. У нас же пішли... так би мовити звільнилися наші товариші....То...нормально служити.

А ось найбільша проблема у армії нині - нестача солдатів-контрактників. Хлопці не хочуть працювати за зарплатню у трохи більше двох тисяч гривень. А ще - немає перспектив із отриманням житла. Розповідає телеканал UBR.

Теги: ubr солдаты военный призыв
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 898