Через кризу в Європі в українських працівників роботи не поменшає. Принаймі поки що. За перше півріччя кількість безробітних становила майже мільйон 810 тисяч осіб. Це трохи більше 8%. У тій же Іспанії - ледь не 13%. Але уникнути зростання кількості непрацевлаштованих навряд чи вдасться.

Наступного року безробітних українців може побільшати, прогнозують демографи. Усе через другу хвилю фінансової кризи. Нині тих, хто втратив роботу стає більше в європейських державах. Натомість в Україні наразі спостерігається динаміка до зменшення цього показника - із 8,5% за перше півріччя минулого року до 8,2% у 2011-му.

Лідія Ткаченко, науковий співробітник Інституту демографії НАНУ: "Поки що, якщо говорити про ситуацію в Україні, таких дуже тривожних явищ немає, але якщо пригадати 2008 рік то теж начебто починалося все добре. Треба також пам’ятати, наскільки наша економіка залежить від зовнішніх".

Проте зайнятість населення не захищає українців від зубожіння, переконують експерти. За даними дослідження Центру Разумкова, нині 23% сімей, де працюють усі члени родини, за межею бідності. Із народженням дитини ризик опинитися у фінансовій скруті зростає.

Павло Розенко, колишній перший заступник Міністра праці та соцполітики: "Кількість сімей, де є одна дитина – 26% знаходяться за межею бідності, двоє дітей – 39% сімей, четверо та більше дітей – понад 70% сімей".

Причини такої ситуації експерти вбачають у здешевленні робочої сили та тінізації економіки.

Теги: работа рынок труда безработица трудоустройство телеканал ubr новости
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1196