Хочеш отримувати хорошу пенсію - навчися відкладати на неї. В Європі цей принцип уже давно працює. На заході один із найпопулярніших методів забезпечити старість - застрахувати життя. Такі вклади легко забрати у будь-який момент. А також передати у спадок. Вони приносять щорічний дохід, ними користуються під час хвороби. Якщо вкладати у декілька компаній - можна девирсифікувати власні ризики.

"Взяти ту ж Словенію, невеличка країна за чисельністю населення, але більше накопичує. На душу населення в Словенії - 328 євро, в Україні - 2 євро. Невже у нас дохід, зарплати, в 200 разів менший, ніж в Словенії", - запитує заступник голови Ліги страхових організацій України Олександр Зальотов.

Такий вид страхування не суперечить другому рівню пенсійного забезпечення, який запровадять з 2013 року. Навпаки, він дозволяє отримувати гроші з двох джерел: власного вкладу та відрахувань до державного пенсійного фонд.

"Навіть після успішного реформування пенсійної системи залишиться чимало людей, яких не задовольнятиме їхня пенсія. І тут у нагоді стануть власні накопичення. Тому, держава має стимулювати приватний сектор активніше розвивати недержавні пенсійні фонди", - радить член комітету Європейської бізнес асоціації Гійсберт Юкен.

За даними Мінсоцполітики, в Україні 14 мільйонів пенсіонерів. Мінімальний розмір пенсії - 784 гривні. Розповідає телеканал UBR.

Теги: страхование жизни ubr пенсионная система 2 уровня
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 692