Офісний планктон прагне у вільне плавання. За різними оцінками, до 90 відсотків працівників не хочуть бути прив’язані до місця роботи. Ноутбук з інтернетом, диктофон і база контактів - стандартний набір фрілансера - журналіста. Ірина вже кілька років так працює. Об"їхала принаймні найближче зарубіжжя. Каже, гонорарів на життя вистачає, але часто-густо впритул. Утім, це - її спосіб життя.

Ірина Виртосу, журналіст-фрілансер: " Я не прив’язана до офісу, я не прив’язана до жорсткого графіку роботи, але з мого боку має бути відповідальність за вчасно зданий матеріал, підготовлений якісно матеріал".

Большинство украинцев хотели бы работать удаленно 

Найчастіше фрілансерами стають айтішники, веб-дизайнери, копірайтери, перекладачі та журналісти. Плюси - власний графік і вибір найцікавіших проектів. Мінуси - нестабільні заробітки та ненормована праця. Аби стати фрілансером, спочатку варто створити запас грошей. Принаймі  на три місяці, доки піде робота. Найцінніше - контакти потрібних людей. І мінімальне електронне приладдя. Щоб постійно бути на зв’язку. Інакше - провал. Заробіток фрілансера-початківця - переважно "у конверті".  Тому готуйтеся самі сплачувати податки. І працювати без трудової.

Ірина Виртосу, журналіст-фрілансер : " Якщо зараз  задумуватись про пенсію, то я за рахунок якоїсь міфічної пенсії відмовлюся від проживання так як я хочу, в тому форматі, від поїздок , куди я хочу, від навчання, тому що навчання забирає час".

Якщо справи йдуть добре, є закордонні замовники - краще  зареєструватись як фізична особа -підприємець. Але оплачувана відпустка і лікарняні - додатковий клопіт, кажуть фахівці.

Тетяна Зацерковна, генеральний директор аудиторської фірми : " Есть возможность написать заявление в налоговую в части того, что допустим в таком-то месяце человек идет в отпуск и он освобождается от уплат единого налога за этот месяц, но в пенсионный фонд он все равно будет платить за этот месяц".

Как фриланс влияет на работу компании

 Про роботу можна домовитися усно. Та експерти радять, фіксувати все письмово, аби не обдурили в оплаті. Звісно, це - час і тяганина. За кордоном це клопіт посередників. Вони зв'язують роботодавців із фріласерами. І ведуть документацію. В Україні для вільних працівників немає окремого законодавства. Як і в Білорусі. Тому вони працюють як дрібний бізнес. У Росії - саме легалізовують фрілансерів у трудовому кодексі. Там вони матимуть оплачувану відпустку, лікарняні та декретні не з власної кишені, а як усі. Такий статус мають ті, хто працює на "вільних хлібах" у Сполучених Штатах. Там фрілансери об’єднуються в асоціації і відстоюють свої права. Україна теж має змінити законодавство, вважають фахівці. Зокрема спростити для фізосіб розрахунки за зовнішньоекономічною діяльністю. У державу надходитиме додаткова валюта, а в бюджет - податки.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: работа рынок труда фриланс
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1300