На українських заводах працюватимуть китайці, а керуватимуть компаніями будуть європейські фахівці. У такій ситуації може опинитися держава вже за десятиліття. А усе через старіння нації і відтік інтелекту з країни. Нині серед охочих виїхати за кордон третина - це молоді медики, вчені та ІТ-спеціалісти. Тим часом у світі наростає продовольчий дефіцит, тож до України їхатимуть, аби просто прогодуватися.

"Безумовно, вони будуть тут шукати роботу. Чи зможемо ми їм щось запропонувати, питання буде від того, наскільки українська економіка буде інтенсивно розвиватися для цього", - попереджає директор Інституту політики Віктор Чумак.

За прогнозами до 2020-ого світ має пережити ще дві хвилі кризи. Тоді це зачепить і Україну. Відсутність нових робочих місць на деякий час зменшить наплив гастарбайтерів. Щоправда, перешкоджати міграційним потокам не варто. Їх необхідно контролювати. Експерти посилаються на досвід Канади.

"В них дуже вдала квотна політика, те, що говорив мій колега про квоти, це все реалізовано в Канаді в класичному варіанті. Проте те, що може собі дозволити така країна, як Канада, Україна не зможе реалізувати", - зазначає Елла Лібанова, директор Інституту демографії.

Нас з України ніхто не виганятиме. Просто власні людські ресурси не зможуть повністю забезпечити економіку. На будівництво, у сферу обслуговування, сільське господарство та промисловість їхатимуть лише з тих держав, де рівень життя поки що нижчий, ніж у нашій - Узбекистан, Грузія, Киргизія, а також - із країн Африки та Азії. Спеціалісти більш високого рівня, зокрема топ-менеджери, прибуватимуть із Європи, Америки та Японії. А українці продовжують мігрувати до Іспанії, Італії, Чехії та Польщі. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: иммиграция ubr рынок труда. работа
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1433