Найбільша держава-фабрика світу - Китай - втрачає конкурентноспроможність. А точніше свою головну перевагу - дешеву робочу силу. Оплата праці в країні дорожчає. Натомість бажання інвесторів вкладати гроші у виробництво згасає.

Китай може втратити звання найбільшої виробничої держави в світі. Про це свідчать дані, опубліковані в доповіді Торговельної Палати Сполучених Штатів. Фахівці стверджують: традиційно дешева робоча сила Піднебесної починає зростати в ціні. Як наслідок, конкурентоспроможність країни знижується. А це, в свою чергу призводить до відтоку інвесторів.

Читайте також: Зарплаты украинцев ниже, чем у китайцев

Тед Дін, речник торгової палати США: "Раніше іноземні компанії розраховували на дешеву робочу силу в Китаї, і як наслідок на великий експортний потенціал країни. Але зараз тенденція змінюється. Це може призвести до уповільнення темпів зростання економіки. Уникнути цього можна тільки за рахунок запровадження ефективних реформ в економіці Піднебесної".

Дослідники з Шанхаю підрахували: 90 % бізнесменів з-за кордону вважають, що збільшення вартості виробництва товарів на території Китаю становить безпосередню загрозу їхній справі. З 2009-го по 2010-й роки оплата праці зросла на 13,5%. Утім проблема пошуку кваліфікованих спеціалістів і досі залишається актуальною. Експерти вважають: за 5 років, тамтешня робоча сила перевищить в ціні робітників Мексики. І латинська країна перетвориться на вигіднішу виробничу державу для найбільшого імпортера в світі – Сполучених Штатів.

Читайте також: Яка зарплата у Миколи Азарова?

Тед Дін, речник торгової палати США: "Переважно американські виробники, а саме шістдесят шість відсотків, розташовані на території Піднебесної. Але здебільшого вони працюють для внутрішнього ринку, а не створюють експортну платформу. І звичайно, якщо їх не стане, китайська економіка сильно постраждає".

В уряді країни поки що хвилювання не виказують. Попри те, що зростання господарства там справді почало уповільнюватися, посадовці розраховують на приріст ВВП за підсумками 2012-го року у обсязі 7,5%.

Теги: китай экономика конкурентоспособность
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2018