Права жінок і чоловіків зрівняють. У Мінсоцполітики готують презентацію держпрограми із забезпечення гендерної рівності. До 2016-ого розраховують, що дами і джентльмени на однакових посадах отримуватимуть однакову зарплату. А у перспективі половина топ-менеджерів має бути прекрасної статі.

Аби посадити жінок хоча б у третину керівних крісел країни, в Мінсоцполітики планують на законодавчому рівні запровадити квоти. Нині ж серед топів великих компаній на одну даму припадає 7 чоловіків, підрахували фахівці. Майже як і в Уряді. У середньому бізнесі - співвідношення один до п’яти. У дрібних підприємствах найбільше - кожен третій керівник - жінка.

Как избежать выгорания на работе?

За останнє десятиліття українки зарекомендували себе як педантичні керівниці і стратеги. Утім у компаніях -гагінтах це скоріше винятки.  Наші жінки - тендітні, а ТОП-посади вимагають сталевих нервів. Тож кермувати рвуться не усі панянки.

Є посади, на які роботодавці шукають переважно жінок. Директор із маркетингу чи фінансів. Або ж помічник боса і начальник відділу кадрів. Нині таких вакансій побільшало, кажуть рекрутери.

Леоніда Яцунь, керівник відділу рекрутингової компанії : " Главный бухгалтер -очень открыта и очень много запросов на эту должность, личный ассистент - она всегда в спросе . Молодым девушкам, которые хотят после университета набраться опыта или во время университета - это самая прекрасная должность для них, чтобы получить понимание в бизнес-процессах".

Цікавлять жінок цифри і комп’ютерні технології. В айті-галузі представниць прекрасної статі не менше, ніж чоловіків.  Дами, як правило, реалізовують себе  в тестуванні програмного забезпечення  і бізнес-аналітиці. А ось розробки ведуть не більше ніж 8 відсотків. Серед керівників компанії представниць прекрасної статі до 15 процентів. 

В Германии выступают за более "гибкое" рабочее время

Завадити ухвалити квоти Мінсоцполітики може хіба що чоловіче самолюбство нардепів, жартують експерти. Утім, найважче буде проконтролювати - за порушення пропорцій не прописана відповідальність. В Європі уже  квотували посади Франція, Італія та Бельгія. Решта країн з цього приводу ще сперечаються. 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: украина зарплаты работа рынок труда
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1069
Загрузка...
Загрузка...