Працівники отримуватимуть лікарняні не лише за 5 днів. Експерти пояснюють, своїм рішення кабмін лише збільшив кількість днів, які повинен сплачувати роботодавець - з 3 до 5. Якщо людина хворіє довше - лікарняні сплачує страховий фонд з тимчасової втрати працездатності.

В такий спосіб уряд захищає страхові фонди від недобросовісних роботодавців. У кризовий період так званих "хворих" побільшало в рази. Це призвело до фактичного банкрутства фонду. Тоді лікарняні виплачували лише через півроку.

Павло Розенко, колишній перший заступник Міністра праці та соцполітики: "Дуже часто роботодавець використовував цей момент в якісь кризові пікові періоди, пропонуючи працівнику просто взяти лікарняний і під час лікарняного листка фактично продовжувати працювати, а заролбітну плату за цей відпрацьований час фактично перекладав на державу".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: зарплата работа оплата рынок труда телеканал ubr новости больничный
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1440