Про це повідомили на брифінгу, який відбувся в рамках відзначення Дня охорони праці та проведений за спільної ініціативи Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки та Федерації профспілок України.

Как заставить себя работать? Пять способов самомотивации

Заступник голови Держгірпромнагляду Степан Дунас, який взяв участь у брифінгу зазначив, що стан охорони праці на підприємствах України викликає занепокоєння. Тенденція зростання рівня виробничого травматизму спостерігається останні 2 роки і складає 6-7%. Зокрема, у першому кварталі цього року смертельно травмовано 139 осіб. Щороку ж гине на виробництві 600 - 700 осіб.

Така ситуація склалася внаслідок певних об’єктивних причин, а саме:

скорочення чисельності інспекторів Держгірпромнагляду; недосконалості законодавства щодо розмірів штрафів за порушення вимог безпеки, обмеження повноважень щодо здійснення перевірок; збільшення випадків нелегального працевлаштування.

Карьере украинок мешает "стеклянный потолок"

З метою поліпшення стану в сфері охорони праці Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки пропонує певні законодавчі ініціативи, одними з них є застосування більш жорстких економічних та фінансових важелів впливу на роботодавця (збільшення штрафу до 1 700 грн. замість 136 гр. , за кримінальну відповідальність до 3 400 грн. ), а також вихід із під Закону України "Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності", який обмежує перевірки попереднім повідомленням про це керівника підприємства, - поінформував присутніх Степан Дунас.

Окрім того на брифінгу йшлося про факти ризику на виробництві, про травмонебезпечні галузі, про методи боротьби з нелегальною працею.

У брифінгу також взяли участь директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, представник Державної інспекції праці.

Теги: рынок труда нелегалы
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 860