Міграція може приносити зиск Україні. Переконані аналітики. Уникнути відпливу кадрів практично не можливо. Утім, створити умови, за яких до держави повертатимуться мільярдні інвестиції та працівники з новим досвідом, цілком реально.

Трудова міграція - це один із наслідків глобалізації світу. Люди переїжджають до держав із кращими умовами. Україна не виняток. За кордоном працює до трьох мільйонів наших співвітчизників.

Половина українських трудових мігрантів їде до Росії. Решта – до держав ЄС. Переважно це Італія, Чехія та Польша. Рідше – Іспанія, Португалія й Угорщина.

Утім, трудова мірація приносить державі не лише збитки. Щорічно мігранти переказують до України майже 10 мільярдів доларів. Це прямі інвестиції в економіку. Ті ж, хто зважилися виїхати, підвищують свій професійний рівень. Здобувають якісно нові вміння та навички. У майбутньому вони можуть застосовувати їх на батьківщині.

"Тому, просто для того, щоб люди сюди поверталися, треба зробити сприятливий інвестиційний режим. Зменшити податки, зменшити певні адміністративні навантаження на бізнес, зменшити дозвільну систему", - дає поради директор Інституту публічної політики Віктор Чумак.

Сприятиме поверненню кваліфікованих кадрів також спрощення процедури перетину кордонів. Зокрема, за рахунок угоди з ЄС про безвізовий режим. Більша втрата для держави - міграція високоосвічених спеціалістів.

"Коли з України їдуть науковці, фізики, математики, програмісти. Значною мірою це компенсувати нічим не можна", - попереджає директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова.

Передусім таких мігрантів цікавлять ліпші умови реалізації, а не рівень зарплати. Тому їх часто переманюють інші країни. Зокрема, Сполучені Штати, Німеччина, Росія та Китай. Розповідає телеканал UBR.

Теги: трудовая миграция специалисты ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1526