З наступного року для роботодавців можуть переглянути тарифи на відрахування до Фонду страхування від нещасних випадків, - про це на парламентських слуханнях заявив голова Спільного представницького органу сторони роботодавців Олексій МІРОШНИЧЕНКО

"Ви знаєте, з 1 січня вступає Закон „Про єдиний соціальний внесок”, і там, нажаль, є така норма, що інспекція праці разом з фондом від нещасних випадків на виробництві в разі відсутності атестації робочого місця має право змінити роботодавцю клас ризику, а значить, і збільшити відрахування до фонду".

Позиція Фонду у цьому питанні – це очевидна картина виробничого травматизму. Загальна тенденція, хоч і йде на зниження (на 6-12% в рік), однак, показники залишаються досить високими: у 2 рази вищі за рівень травматизму в Німеччині, утричі вищі, ніж в Японії. Одна з причин - відсутність економічної зацікавленості роботодавців інвестувати кошти в охорону праці.

"Держава має створити такі умови для роботодавців, за яких останнім стане вигідніше спрямовувати ресурси на попередження травматизму, профзахворювань та поліпшення стану умов праці ніж компенсувати потім витрати. З цією метою необхідно насамперед переглянути систему розрахунку страхових тарифів для страхувальників", говорить директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та профзахворювань на виробництві Юрій Мельников.

За даними Фонду страхування від нещасних випадків, виплати особам, які травмувалися на виробництві або у разі їх смерті протягом 2002-2009 склали 14,5 млрд грн.

Зараз страхові тарифи для підприємств, диференційовані за галузями економіки залежно від класу професійного ризику. Відповідно до Закону України "Про страхові тари¬фи на загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасно¬го випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" для окремих галузей еко¬номіки це від 0,2 до 13,8 % витрат на оплату праці.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: производство здоровье охрана труда конкурс сми
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2619
Загрузка...
Загрузка...