Сьогодні соціальною опікою держави охоплено понад 15 мільйонів громадян України. Серед них 311,5 тисяч потерпілих на виробництві, а також членів їх сімей, яких обслуговує Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Згідно чинного законодавства, робітником, який офіційно працевлаштований, на випадок травми на виробництві, держава опікуватиметься протягом усього життя. Потерпілі мають право на будь-яку медичну допомогу, починаючи від оперативного втручання – до забезпечення усіма необхідними медичними препаратами.

Якщо людина внаслідок травми втратила працездатність, її, за призначенням медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), окрім усього забезпечують санаторно-курортним лікуванням, протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування – колясками і, навіть, автомобілями. Усе це за кошти Фонду.

Також Фонд переймається проблемами людей, які після нещасного випадку на виробництві потребують спеціального медичного та постійного стороннього догляду. У поточному році такий догляд отримали понад п’ять тисяч осіб. Інвалідам, що мають обмежені можливості до пересування, Фонд оплачує навіть побутове обслуговування, яке здійснюють соціальні працівники.

Протягом року медичну та соціальну реабілітацію держава в особі Фонду надає понад 50 тисячам чоловік.

Для держави також важливо дати можливість потерпілим на виробництві не втратити зв’язок із суспільством, якщо внаслідок каліцтва вони вже не в змозі працювати на попередній роботі. За рахунок Фонду потерпілі мають право на здобуття нової професії, згідно стану здоров’я та фізичних можливостей, відкриваючи, таким чином, собі дорогу до повноцінного життя.

Протягом 2011 року на медичну, соціальну та професійну реабілітацію Фонд зі свого бюджету виділив понад 422 млн. гривень.

"Напередодні професійного свята – Дня працівника соціальної сфери, - яке відзначається у першу неділю листопада, співробітникам Фонду приємно відчувати себе причетними до активної соціальної політики держави. У наших планах – подальше вдосконалення механізму надання допомоги, який би більш ефективно забезпечував соціальний захист потерпілих та покращив їх інтеграцію у суспільство", - зазначила начальник управління організації і надання соціальних послуг виконавчої дирекції Фонду Валентина Михальська.

Теги: производство пострадавший
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 989