90% українців сьогодні одержують не більше ніж тисячу гривень пенсії. Такі дані офіційної статистики. Їхнього матеріального становища закон про реформування пенсійної системи не змінить, адже його дія поширюватиметься виключно на нових пенсіонерів. Отже, з першого жовтня пенсійний вік починає поступово підвищуватися для жінок із 55 до 60 років. Для чоловіків залишається 60. Проте, є винятки - чиновники виходитимуть на заслужений відпочинок на 2 роки пізніше, ніж основна частина сильної статі. Багатодітні матері та матері дітей-інвалідів на пенсію йтимуть, як і раніше, у 50.

Демографи переконані - на тривалість життя таке нововведення аж ніяк не вплине, а навпаки - стимулюватиме людей у зрілому віці жити активніше.

"Що стосується так званих молодих пенсіонерів, які ще можуть працювати, які тільки досягли пенсійного віку й одночасно отримують і пенсію і зарплату, то в них рівень життя навіть вищий, від молодих працюючих, які ще не набули достатнього стажу роботи", - розповідає заввідділу Інституту демографії та соцдосліджень Людмила Черенько.

З жовтня іншим буде і трудовий стаж.

Щоб отримати мінімальний, нашим чоловікам тепер потрібно відпрацювати 35 років, жінкам - 30. Мінімальний страховий стаж також зростає на 10 років - до 15. Поступово збільшуватиметься і вислуга для військових - із 20 до 25 років. Розмір пенсії тепер також рахуватимуть по-новому.

Хочете знати, якою буде ваша пенсія, займіться математичним розрахунком. Для цього коефіцієнт зарплати помножте на трудовий стаж, коефіцієнт – 1,35 та середню заробітну плату в країні. На перший погляд формула схожа на ту, за якою українцям уже кілька років підряд нараховують пенсії. Проте, тут є одна суттєва відмінність. Коефіцієнт зарплати тепер береться не за один рік, а за останні три.

"Осереднення за три роки цього показника - воно дасть зменшення основного розміру пенсії. Тобто результат обрахунку за формулою буде нижчий. Але, оскільки цей результат основного розрахунку розміру пенсії він потім підтягується до прожиткового мінімуму, звичайно тут буде вирівнювання. Найбільше тут втратять люди, у яких достатньо високий коефіцієнт заробітку. Але це буде відчутно перші два-три роки буквально", - пояснює науковець Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко.

Не оминув закон і власників великих пенсій. Тепер такі виплати обмежено. З одного боку - їх розмір може становити 80% від заробітної плати, з іншого - не повинен перевищувати суми 10 прожиткових мінімумів. Зараз це трохи менше ніж 8 тисяч гривень. Якщо пенсіонер претендує на спеціальну пенсію, то її він зможе отримувати виключно тоді, коли звільниться з роботи. А до цього - лишЕ звичайну. Розширено й перелік категорій громадян, які одержать одноразОву допомогу під час виходу на заслужений відпочинок. Тепер, окрім чиновників, це будуть іще й працівники галузей охорони здоров'я, освіти, соцзахисту, артисти. Десять пенсій відразу вони отримають лише, якщо мають повний трудовий стаж, і не одержували пенсії раніше. Розповідає телеканал UBR.

Теги: пенсионная реформа ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 3554