Правова допомога доступна і для малозабезпечених. Якщо раніше вони отримували лише консультації щодо правильного оформлення документів, то тепер матимуть змогу, наприклад, на безкоштовний захист у суді.

Влада хоче, аби всім без винятку українцям була доступною правова допомога. Безкоштовно. У Мін'юсті обіцяють - до співпраці з державою приватних юристів не примушуватимуть. Для цього вона оголошуватиме конкурс. Кожен охочий адвокат зможе подати свою заявку. Саме з ними згодом і підписуватимуть контракт. Стати клієнтом таких правників зможуть, зокрема, малозабезпечені, діти-сироти, ветерани та іноземці.

Андрій Вишневський, директор Центру правової реформи при Мін'юстиції: "Будь-яка затримана особа має право на адвоката за рахунок держави. Тобто, орган, який здійснив затримання невідкладно згідно із новим законом має інформувати спеціальні центри. Про факт затримання. І центр протягом однієї години цілодобово це буде відбуватися - повинен забезпечити такій особі адвоката".

В управлінні з нагляду за розслідуванням кримінальних справ кажуть: головне, аби держава платила юристам достойні гроші. Адже нині співпрацювати з підозрюваними йдуть лише новачки.

Сергій Тимощук, співробітник прокуратури: "Він за це до недавнього часу отримував за день 15 гривень , зараз, 2007-го року відповідно внесли зміни - 2,5 відсотки за годину від необлагаємого мінімуму".

Юристи запевнють: вони готові працювати за гонорари від держави. Утім, остання не повинна створювати ще одну монополію з надання відповідних послуг.

Ольга Жуковська, віце-президент Спілки адвокатів України: "Ті негаразди, які ми, адвокати, в ньому вбачаємо, скажімо, потенціально зазіхання на незалежність адвокатури, чи можливість втручання держави в здійснення адвокатом своїх професійних обов’язків".

Отримувати безкоштовну вторинну правову допомогу люди зможуть лише із 2013-го року. До того часу по всій Україні створять спеціальні центри. На відповідні потреби необхідно 8 мільйонів гривень.

Теги: работа оплата адвокат юрист юридическая помощь
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1281