З першого жовтня прожитковий мінімум для працездатних осіб 985 гривень. У вітчизняному споживчому кошику, вартість якого нині дорівнює мінімальній зарплаті, не передбачено ані памперсів для дитини, ані платного медобслуговування. А також багато звичних для нормальних країн речей.

"Ключовим моментом в країнах Західної Європи є те, що мінімальна зарплата має забезпечити розширене відтворення робочої сили. Ця людина має можливість орендувати житло, орендувати автомобіль, мати можливість для щорічного відпочинку і утримувати непрацездатних членів сім`ї", - пояснює заступник голови Федерації профспілок Сергій Кондрюк.

Українська бідність особлива. До цієї категорії часто потрапляють не пенсіонери, як це часто буває на Заході, а сім`ї з дітьми.

"У нас сьогодні близько 25% сімей, де працює одна чи кілька людей, знаходяться за межею бідності. Такого немає в жодній європейській країні. Сьогодні в Україні наявність роботи не захищає людину від бідності", - констатує провідний експерт центру Разумкова Павло Розенко.

Причина - недооцінка праці. Наприклад, у Польщі ВВП на душу населення лише втричі більший ніж наш. А соціальні стандарти вищі у 5 разів. Коли держава не хоче гідно оплачувати праці своїх громадян, то цього не квапляться робити й приватні компанії. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: бедность ubr уровень зарплат
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1491