Співробітників шукають у соціальних мережах. Усе частіше рекрутери знаходять кваліфікованих спеціалістів саме завдяки всесвітньо відомим сервісам. Адже там можна побачити не тільки здобутки майбутнього працівника, а й подивитися на коло його спілкування. А це не останній фактор для прийому на роботу.

Рекрутури пішли у соцмеружі. Ще 5 років тому знайти професіоналів своєї справи було непросте завдання для профільних агентств. Однак, сучасні технології зробили свою справу. Нині є досить великий вибір соціальних ресурсів, де хедхантери полюють на майбутніх працівників. Однак не всюди можна знайти тих, хто потрібен. Наприклад, мережами "Фейсбук", "Твіттер" та "Вконтакті" користуються люди, молодшого покоління – до тридцяти років. А на посаду топ-менеджера такі не надто підходять. А ось мережа "Однокласники", якраз стане у пригоді. Тут зареестровані старші користувачі, які люблять похизуватися своїми професійними досягненнями. На це і звертають увагу рекрутери. Часто для пошуку персоналу використовують і спеціалізовані соціальні мережі. Наприклад, бухгалтерські чи юридичні інтернет-форуми.

Ілона Шарова, заст. директора рекрутингового агентства: "Эти люди являются очень сильно адаптированными под социальные сети, то есть они проводят там большую часть своего времени. И их легче сконтактировать через социальную сеть, чем где-либо еще. Это не совсем правильно говорить мы ищем через социальные сети. Ищем мы реально только через Линкидин. В остальных соцсетях мы выходим на контакт с теми людьми, которых мы знаем".

Згідно з дослідженнями, по всьому світу у соціальних мережах зареестровано близько півтора мільярда людей. Приблизно три відсотки з них шукає роботу. За словами керівника відділу персоналу однієї зі столичних компаній, у майбутньому співробітників усе частіше знаходитимуть завдяки соціальним ресурсам. І не користуватимуться послугами рекрутингових агентств.

Наталія Юхименко, керівник відділу персоналу: "В поисках персонала и работы, соцсети - это очень мощное оружие, конечно. И я думаю, что профильных сообществ будет образовываться все больше и больше. Вот эта вот легкая виртуальная смена работы будет происходить ну в будушем, в основном там конечно".

Тим часом, знайти роботу в компаніях з іноземними інвестиціями усе складніше навіть завдяки соцмережам. На багатьох підприємствах призупинили набір кадрів. Рекрутери пов’язують таку тенденцію із проблемами у єврозоні та очікуваннями нової хвилі кризи.


Теги: работа рынок труда поиск работы интернет соцсети рекрутеры
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2086