Шукаєте роботу - готуйтесь до несподіванок на співбесідах. На які тільки хитрощі не йдуть роботодавці, щоб перевірити претендентів. Деякі фірми влаштовують справжні тести на витривалість. Про витівки кадровиків або ейч-арів Наталія Яровенчук.

Вибачте, Ви нам не підходите. Якщо на співбесіді з вашим резюме зроби саме так – не засмучуйтесь. Поводитесь чемно та вірте в себе. Не виключено, що це перевірка. На стресостійкість. Якщо витримаєте – можливо візьмуть на роботу.

Дивіться також: 100 тис. українців заробляють 18 тис. грн

Роботодавцям потрібні креативні та позитивні. Отже, майбутнім колегам HR влаштовує випробовування. Пройшов їх і Володимир. Він шукав роботу майже півроку. Відправив близько півтори сотні резюме. Далі пощастило. Бо передзвонили з компанії, в якій мріяв працювати. Фінансистом. На співбесіді його попросили порахувати, скільки пар взуття щорічно купують українці.

Володимир Дмитришин, працює у Києві: "Рахував. Можна порахувати. Дивіться, якщо відштовхуватись, що в нас в Україні проживає 46 мільйонів людей. Можна припустити, що в нас ходячих буде понад 30 мільйонів. Людина щорічно має купити як мінімум 2 пари взуття. Середня ціна пари взуття, ну припустимо 500 гривень. От і все 500 гривень множимо". Точна відповідь керівництво не дуже цікавила. Дивились – чи знайде людина вихід у ситуації. Найчастіше так тестують менеджерів, бухгалтерів та тих, хто працює в торгівлі".

Олексій Юрченко, генеральний директор компанії з добору кадрів: "У нас были ситуации, когда генеральный директор компании пригласил кандидата, посмотрел ему в лицо и сказал, ну что, по пивку??? И вот тут вопрос был не в том, что захотелось пива попить, а посмотреть, как человек реагирует. Если человек тут же говорит, да, давай по пивку, в офисе, в галстуке, посреди рабочего дня, то это не наш кандидат".

Журналісти теж проходять ретельний відбір. Шеф-редактори бажають бачити у колективі комунікабельних, та звісно, з досвідом роботи. Проте, іноді, на нього не зважають.

Як у столиці дурять заробітчан - ВІДЕО

Аліна Тітова, шеф-редактор телеканалу: "Найголовніший фактор коли я обираю, наприклад, собі співробітників, перше – це її моральна зрілість. Тобто людині може бути навіть 19 років, але вона вже доросла в середині. В неї дуже дорослий розум і є тяга до навчання. Якщо у людини немає здатності до навчання , до адаптації в нових умовах – який би не був досвід, скільки б їй не було років – на цю професію вона не підходить".

Але спочатку, щоб на співбесіду вас запросили – треба правильно скласти резюме. Ідеальне – на одну, максимум, дві сторінки. Роботодавці люблять, коли люди пишуть про власні хобі та додають супровідний лист. Обов’язкова – фотографія.

Дивіться тсюжет: Яка вона, зарплата народного депутата?

Олексій Юрченко, генеральний директор компанії з добору кадрів: "Бывают фотографии на пляже. В позапрошлом году, там была фотография групповая. Я второй справа. Желательно, чтобы это была фотография одного человека. И чтобы более-менее бизнес ориентирована".

Найгірше, коли в резюме фахівці знаходять граматичні помилки. Не сподобається менеджерам із персоналу наявність професійного жаргону, або коли люди намагаються "міксувати" різні мови. Приміром, половину тексту пишуть українською, а потім додають англійську. Найчастіше, кадровик розглядає резюме від 3-х до 5-ти днів. Тож, готуйтесь до стрес-тестів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: работа рынок труда трудоустройство стресс-тесты
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3557