У столиці почастішали випадки виманювання грошей за сприяння у пошуку роботи. Схема дуже проста: із заробітчан беруть гроші за контакти потенційного роботодавця. Пізніше виявляється, що вакансія вже давно не дійсна. Назад гроші вже не повертають, посилаючись на підписаний договір. Подробиці - у розслідуванні наших журналістів.

Олександр приїхав на заробітки до столиці з Луцька. В газеті надибав на привабливе оголошення, за яким йому запропонували роботу пакувальника із зарплатнею майже три тисячі гривень.

Олександр Спічек, постраждалий від афери: "В нас, як і по всій Україні з роботою проблеми. Проблеми або з самою роботою, або з зарплатою. Ну, розумієте, в яких ми умовах. Доводиться шукати роботу де можна і де краще".

У фірмі, куди звернувся, пообіцяли допомогти швидко знайти роботу. А на перший час - забезпечити житлом та дворазовим харчуванням. І всього за 520 гривень. Одразу запропонували підписати договір. На роздуми дали не більше ніж дві хвилини, мотивувавши це браком часу. Коли ж заробітчанин пройшовся за вказаними адресами, де мали бути вакансії, виявилось - всі вони давно недійсні. У гуртожитку куди дістався - обіцяних номерів на дві особи теж не було.

Дивіться також: В Україні з'явилася нова автомобільна афера

Олександр Спічек, постраждалий від афери: "Всі живуть разом, як в казармі. Це займає приблизно квадратів 80 загальної площі. На цих людей один душ і один туалет".

Знімальну групу до приміщення так і не пустили.

- Доброго дня. Можна до Вас? Ми з телебачення. Скажіть будь ласка, у вас тут договори підписують?

- Какие?

- Ось ці, з приводу роботи.

- Нет, вы ошиблись.

- Ну як це, нам щойно сказали, що у вас підписують договори і людей дурять.

- Мужчина…


Під офісом ми зустріли заробітчан, які приїхали шукати роботу з Харкова.

"Пообещали работу. В газету позвонили, вот пришли сюда, нас пригласили. Нам пообещали работу в другом месте, но как бы туда поехали, а в свободное время решили тоже куда-нибудь позвонить узнать - пришли вот сюда".

Ми зателефонували за вказаними номерами. Жіночий голос підтвердив: 520 гривень за місяць і робітникам надають мало не люксові умови проживання. А ще пообіцяли відразу повернути кошти.

Консультант фірми, яка набирає на роботу: "Да, ви можете вернуть, написать заяву про розірвання відносин и тоді Вам повернуть кошти. В принципі, будуть розглядати, чому саме, але там умови дуже добрі".

Юристи кажуть: грамотно складений договір, це та пастка, в яку потрапляють заробічани. Угоду підписують - не читаючи.

Читайте також: Как не стать жертвой мошенников при поиске работы

Ганна Коктиш, адвокат: "В предмете договора должно быть написано, что результатом заключения этого договора должно быть получением работы, то есть в этом случае мы что-то получим. А если мы подписываем договор на получение информации - мы получим информацию".

У договорі - обіцянка надати ЛИШЕ ІНФОРМАЦІЮ про три вакансії на ринку праці. А через три дні документ взагалі втрачає чинність. Шахраї діють нахабно, бо знають свою безкарність. Адже сума позову має бути значною - справу на 520 гривень ніхто не розслідуватиме.

Дмитро Полонський, Олександр Черняк та Юрій Макарчук - телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: зарплата работа рынок труда обман жилье афера
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3931