У Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся столичний "Ярмарок професій". Про це повідомили у прес-службі КМДА.

Такий профорієнтаційний захід Головне управління освіти і науки міста традиційно проводить з метою популяризації робітничих спеціальностей серед випускників 9-х та 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. Даний захід покликаний допомогти сьогоднішнім школярам зробити свідомий вибір майбутнього фаху.

Так, близько п‘яти тисяч майбутніх абітурієнтів змогли ознайомитись з перевагами навчальних закладів профтехосвіти столиці, а також з умовами прийому та навчання у київських професійних ліцеях та вищих профучилищах і центрах.

Під час ярмарку відвідувачі переглянули презентації робітничих професій, за якими здійснюється підготовка в професійно-технічних навчальних закладах, виставку зразків учнівських виробів, моделі одягу, виготовлених учнями професійно-технічних навчальних закладів швейного профілю, а також виступи учасників учнівської художньої самодіяльності.

"В експозиціях професійно-технічних навчальних закладів представлені майже 200 робітничих професій, які користуються попитом на ринку праці. Більша частина з них інтегровані – це означає, що обравши професійне навчання, абітурієнт зможете здобути одночасно не лише 2-3 професії, а й гарантовано працевлаштуватися. Професійна освіта сьогодні – це прямий шлях до кар'єрного зросту, перша сходинка безперервної освіти протягом життя, яка запроваджена сьогодні у всіх країнах Європи", – зазначила начальник Головного управління освіти і науки КМДА Віра Горюнова.

Вона також розповіла, що мережа професійно-технічної освіти Києва складається з 28 державних професійно-технічних навчальних закладів, де здійснюється підготовка кваліфікованих робітників за 168 професіями, з яких 65% інтегрованих та технологічно складних. У 2011-2012 навчальному році загальна кількість учнів ПТНЗ становить 18 тис. 368 осіб, із них значну частку – 65% – складають кияни. Загалом робітничу професію обрали 11 тис. 825 юнаків і 6 тис. 542 дівчини.

Одночасно з тим, сьогодні у 20 навчальних закладах здобувають робітничу кваліфікацію у 49 професіях 433 особи із числа дітей з інвалідністю. А у 23 навчальних закладах 12 тис. 75 учнів здобувають робітничу кваліфікацію разом з отриманням повної загальної середньої освіти.

Теги: киев рынок труда
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1198