Одне із першочергових і важливих завдань у роботі Укрзалізниці – забезпечити підприємства висококваліфікованими кадрами робітничих професій та посад, що вимагають наявності вищої освіти.

Уже цього року стартував пілотний проект з підготовки фахівців у вищих навчальних закладах за підтримки підприємств залізничного транспорту України. Про це повідомив заступник начальника Головного управління кадрової та соціальної політики Укрзалізниці Сергій Шара, повідомили UBR.UA у прес-службі Міністерства інфраструктури України.

Укрзалізниця витратить 16 млн на електрифікацію

"Апробація цього проекту розпочалась цього року. Дане нововведення передбачає відбір та пошук найкращих студентів, які навчаються на випускних курсах залізничних університетів, інститутів та академій, а також підбір майбутніх робочих місць відповідно до їх освітньо-кваліфікаційного рівня. З такими студентами будуть укладені угоди на підготовку, які передбачають вже під час навчання можливість проходження практики у тому структурному підрозділі, де по закінченню навчального закладу будуть працевлаштовані", – розповів Сергій Шара, додавши, що у разі успішного навчання, талановиті студенти мають змогу отримувати додаткову стипендію та інші вигоди соціального характеру як під час навчання, так і після працевлаштування.

У поточному році в даному проекті візьме участь 60 осіб, по 10 з кожної залізниці. Таким чином, у 2013 році Укрзалізниця отримає 60 представників молодого покоління залізничників згідно зазначеної програми.

Також на залізницях України декілька років поспіль функціонує система цільового направлення молоді до вищих навчальних закладів. "Перш за все, це молодь зі сільських регіонів, що проживає у зоні функціонування структурних підрозділів залізниць та бажає здобути вищу освіту за державні кошти, а згодом і працювати на залізничному транспорті", – зазначив Сергій Шара.

Дана система дозволяє вирішувати декілька соціальних питань. По-перше, забезпечувати кваліфікованим персоналом структурні підрозділи. По-друге, частково вирішувати житлові питання - оскільки молодий фахівець повертається на роботу до місця свого постійного проживання. По-третє, вирішується проблема рівноправного доступу сільської молоді, наряду із міськими жителями, до якісної вищої освіти. Цього року заявлена квота на вступ сільської молоді до ВНЗ складає близько 700 осіб.

Теги: укрзализныця трудоустройство кадры
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1109