Відповідно до частини другої статті 6 "Права працівників на охорону праці під час роботи" Закону України "Про охорону праці" від 14 жовтня 1992 р. № 2694-XII працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров’я або для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля. Він також зобов’язаний негайно повідомити про це безпосереднього керівника або роботодавця. За необхідності наявність такої ситуації підтверджується спеціалістами з охорони праці підприємства за участю представника профспілки, членом якої є працівник, або уповноваженої працівниками особи з питань охорони праці (якщо професійна спілка на підприємстві не створювалася), а також страхового експерта з охорони праці.

Вважається, що оскільки засоби виробництва прийнято в експлуатацію у встановленому законодавством порядку, то умови праці мають бути безпечними. Якщо небезпечні умови праці виникають під час експлуатації засобів виробництва, то розгляд такого питання може бути віднесено до членів комісії, які контролювали прийняття в експлуатацію засобів виробництва. Якщо небезпечні умови праці створюються внаслідок незадовільної експлуатації засобів виробництва (наприклад, відсутності технічного та ремонтного обслуговування устаткування), то це пов’язано з невиконанням відповідальними посадовими особами своїх функціональних обов’язків, службовою недбалістю або некомпетентністю. У будь-якому разі, якщо на підприємстві виникла небезпечна виробнича ситуація, необхідно вжити заходів щодо її усунення, оскільки це може призвести до нещасного випадку, аварії або інциденту (технологічного порушення).

Для того щоб ознайомитись з повним текстом пропонуємо завантажити pdf документ:

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: производство безопасность труда конкурс сми
Источник: Довідник спеціаліста з охорони праці Просмотров: 4259
Загрузка...
Загрузка...