Останнім часом травматизм на виробництві почали прирівнювати до національного лиха. Оптимістична, на перший погляд, статистика, за якою травматизм на виробництві за роки незалежності зменшився в десять разів, виявляється не такою вже й оптимістичною коли дивишся на конкретні цифри. Тільки за перше півріччя 2010 року на підприємствах України травмовано понад п’ять з половиною тисяч осіб, та біля двох з половиною тисяч отримали професійні захворювання. А за останні сім років з бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або в разі його смерті, страхові виплати особам, які перебували на його утриманні виплачено 14,5 млрд. гривень.

- На сьогоднішній день, діюча законодавча база не враховує зміни, які відбулися в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом десяти років та не відповідає потребам суспільних відносин у цій сфері, - переконаний директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Юрій МЕЛЬНИКОВ. – Через відсутність розуміння економічної вигоди, підприємці радше воліють приховувати нещасні випадки, аніж забезпечувати безпечні умови праці. А робітники, найчастіше, займають пасивну позицію і не опікуються власним майбутнім – не знають ані про свої права, ані про умови праці, які повинен забезпечити роботодавець, а часто і про найпростішу техніку безпеки.

Велика проблема - приховування роботодавцем нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві. Часто робітники, що працюють на підприємствах, не знаходяться з роботодавцем в трудових відносинах, тому випадки травматизму серед них - просто не фіксуються. В той же час за наближеними оцінками експертів кількість смертельних випадків серед них в три рази більше, ніж зафіксованих в статистичної звітності.

Роботодавці зі свого боку наголошують що будь яке стимулювання запроваджувати європейські стандарти оцінки ризиків та безпеки виробництва з боку держави, не буде ефективним без участі самого працівника. Починати треба з профілактики – масового впровадження культури виробництва. Конституція гарантує кожному громадянину право на безпеку праці, але якщо людина сама не піклується про свою безпеку ні держава, ні власник виробництва не зможе її захистити.

Теги: производство травматизм конкурс сми
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 3079
Загрузка...
Загрузка...