З Росії вимивають мізки. З країни масово виїжджають освічені люди. Ситуацію в державі спричинили висока вартість життя, низький рівень медичного забезпечення та корупція в уряді. Персепективи на майбутнє також не райдужні.

У Росії чергова хвиля відтоку мізків. Студенти, особливо столичні, наполегливо вчаться, але працювати збираються переважно за межами своєї батьківщини. За результатами останніх досліджень, про виїзд за кордон замислюються приблизно 20% росіян. На це у них є кілька причин: висока вартість життя, низький рівень медичного обслуговування та корупція.

Чому українці тікають з міст-мільйонників? >>> дивитися

Микола, студент:"Душой, я хотел бы остаться здесь, в России. Это родина моя. Здесь я родился, хочу долг отдать Родине, возвысить ее. Но понимаю на самом деле, что у нас не очень ценят ученых, что жизнь может сложиться ужасно".

Про перспективу залишити батьківщину в пошуках кращого життя думають навіть ті, хто має гарну роботу. За порадою та інформацією вони звертаються до спеціальних консультантів.

Олександр Агінський, директор консалтингової агенції з питань імміграції: "Люди відчувають невпевненість у завтрашньому дні. З одного боку вони бачать економічну нестабільність у державі. З іншого – так звану політичну стагнацію".

Чимало росіян пов’язують економічно-соціальний спад у країні з політичним застоєм. Нинішній "відтік мізків" із Росії – не спроба заробити більше грошей. Це відбувається, бо люди не можуть знайти свого місця у російському суспільстві, кажуть соціологи.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: россия работа рынок труда образование учеба отток мозгов
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1115