У жовтні середньостатистичний українець заробив на 8 гривень менше ніж у вересні. Водночас, за підрахунком державної служби статистики за останній рік наші співгромадяни збідніли майже на піввідсотка. Утім є фахівці, яким роботодавці готові платити більше. Це спеціалісти у галузі фармацевтики та АПК. А також фінасові директори. Щороку компанії збільшують їхні зарплати на 10-15%.

Стрімкий розвиток української фармацевтичної галузі диктує попит на медичних представників і продакт-менеджерів. Зарплати останніх можуть сягати 12, 15, а то і 18 тисяч гривень, кажуть у рекрутингових агенціях. Не менші гроші за хороших фахівців готові викласти й аграрії. Через занепад вітчизняної науки, своїх кваліфікових агрономів і знавців тваринництва в Україні лишилося небагато. Тож доводиться виписувати співробітників з-за кордону. А в такому вИпадку їхня запрлатня сягає кількох тисяч євро.

Олена Трач, старший консультант рекрутингової компанії: "Это специалисты покупные, они стоят дорого. Если это специалисты, которые выросли здесь в Украине и знают специфику той земли, на которой они работают, они опять же перекупаются компаниями, и они тоже стоят дорого".

Як і раніше, у пошані хороші фінансисти. Компанії цінують керівників, готових пропонувати конкретні рішення для бізнесу в умовах нового податкового законодавства. Кваліфікованому бухгалтеру в столиці можуть запропонувати 6-9 тисяч гривень. А західні фірми деяким економістам платять 15-20 тисяч гривень. Аби потрапити на таку високооплачувану посаду, треба володіти англійською, знати міжнародні бухгалтерські стандарти і мати досвід успішних податкових перевірок. Утім, як свідчить статистика, працівників, що можуть похвалитися стабільним збільшенням зарплати в Україні, меншість. Принаймні такі результати показало опитування проведене іноземними дослідниками, кажуть рекрутери.

Олеся Путіна, керівник проектів з підбору персоналу: "Зарплаты не увеличились, это около 55% респондентов ответили. О том, что зарплаты даже уменьшились и вообще доход людей работающих, об этом заявили 23%. И только чуть бульше 4% ответили, что да, у них увеличились заработные платы".

Несолодко останнім часом доводиться банківським робітникам, кажуть фахівці у сфері підбору персоналу. Попит на них падає, адже деякі фінустанови активно скорочують тих, хто працює з фізичними особами, а також касирів.


Теги: зарплата работа рынок труда профессия
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 5777