На американському ринку працевлаштування – позитивні зміни. Із нового року, вісім штатів законодавчо підняли мінімальну зарплатню. До 7 доларів, 25 центів за годину. Найвищий показник встановили у Вашингтоні – 9 доларів за годину. Мінімальні статки у Сполучених Штатах зазвичай регулюють на державному рівні, відповідно до інфляції в країні. Це вперше встановлювати "мінімалку" незалежно взялися окремі штати.

Пол Сонн, аналітик: "Багатьом американським родинам це і справді було потрібно. Чимало з них просто виживали. Адже зарплати від початку рецесії тільки скорочували. А ціни, навпаки зростали. Загалом платню звичайним робітникам, залежно від регіону, скоротили на 10-15%. Тож, її приріст – це добра новина для багатьох американців".

Підвищення зарплати хоча б на тридцять 6 центів за годину означає додаткові 750 доларів за рік. Порахували експерти. Для працівників це може стати суттєвим додатком до зарплатні. А ось для дрібних і середніх підприємців – не такі вже й великі затрати.

Макс Вульф, економіст: "Звичайно примусове підвищення мінімального окладу деяким бізнесменам влетить у копієчку і не виключено, що комусь доведеться закритися. Однак людям це потрібно".

Економісти запевняють: у такий спосіб влада країни намагається повернути максимум грошей до бюджету. Адже, вони розраховують: чим більше люди зароблятимуть, тим активніше вони витрачатимуть, а це позитивно для господарства загалом.

Теги: сша работа труда зарплата. рынок
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 4014