За що платить читач, купуючи книжку? Найбільше за імпортний папір та друк. Утім, за законами бізнесу, ці витрати мають формувати не більше ніж чверть ціни. Якби цього критерію дотримувалися, джерела мудрості коштували б у нас, як у Європі.

Елеонора Сімонова, директор видавництва: "Ми відвантажили цю книжку книгарні за 25 гривень і от з цієї ціни 10% отримує автор, тобто з кожної книжки автор отримує 2, 5 гривні".

Артем Чапай, письменник: "На сьогоднішній день і на жаль, і на щастя це залишається хобі, тому що дозволяє не писати просто заради заробітку".

Видавці намагаються здешевити свою продукцію за рахунок великих тиражів. Редагування та дизайн роблять лише один раз, тому коли додруковують наклад, у собівартість закладають тільки витрати на поліграфію. Щоб книжку купували, потрібно подбати про її рекламу, вона з’їдає близько 5% вартості. А ось від ПДВ вітчизняні видання держава звільнила. Утім, для роздрібного збуту це не суттєво, вважають фахівці, набагато більше все залежить від магазинів, які можуть підвищувати ціну у кілька разів, щоб покрити витрати на оренду приміщення та зарплату продавцям.

Теги: книга медиарынок
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1722