Суддям підняли заробітну плату на 40 %. Тепер найменший оклад становитиме близько 10-ти тисяч гривень. Та цього мало, кажуть правозахисники. Справедливий служитель Феміди має отримувати принаймі вдвічі більше.

Справедливий суд коштує дорого. Аби не замислюватися на чию користь приймати рішення, українські служителі Феміди повинні отримувати 25 тисяч гривень у місяць. Вважають правозахисники. І це без премій та надбавок.

Едуард Багіров, правозахисник: "Судьи должны понимать, что если ты выносишь решение, количество, оно может отобразится на некой форме премиальности, потому что все мы хотим зарабатывать, получать зарплату и премии в том числе, почему судьи не имеют на это права. Государство обязано создать максимальные условия для того что б у судьи было однозначно позитивные условия роботы, оплата роботы".

Нині до закону про судоустрій внесли зміни. Тепер, починаючи з 2012 року заробітна плата суддів щороку збільшуватиметься. А до 2015-го порівняно з нинішньою зросте майже вдвічі.

Володимир Колесниченко, голова Вищої ради юстиції: "Вважаю що це буде достатньо в умовах економічних можливостей країни, в умовах реалій нашого життя буде достатньо щоб праця судді була вмотивована на чесну працю".

Так з 1 січня цього року для тих, хто вперше одягнув мантію, найменший оклад становитиме близько 10 тисяч гривень та майже 19 тисяч для "старожилів" із 35-річним стажем. А це переважно голови суддів. Утім, дочекатися такої зарплати можна лише ближче до пенсійного віку. Однак, за неофіційною інформацією працівників апеляційного суду столиці, ще минулого року їхні співробітники отримували близько 30 тисяч гривень. Як правило винагорода голови суду значно більша.

Теги: зарплата рынок труда судьи
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1493