Дослідження, проведене британцями, показало, що навіть якщо врахувати такі чинники ризику, як вік, вагу та холестерин, брак в організмі вітаміну D залишається важливим чинником, що впливає на еластичність судин. Недостача вітаміну D робить кровоносні судини недостатньо еластичними, що призводить до підвищення артеріального тиску, оскільки функцію розслаблення судин порушено, пояснили фахівці.

Після завершення експерименту, до учасників зі зниженою еластичністю судин і зниженою концентрацією вітаміну D в організмі було застосовао терапію вітамінами, а також прийоми сонячних ванн. Після цього медики констатували нормалізацію роботи судин і зниження тиску, повідомляє Medicinform.

Рослинними джерелами вітаміну D є люцерна, хвощ, кропива, петрушка. З тваринних продуктів – риб'ячий жир, яєчний жовток, вершкове масло, сир, ікра й молочні продукти.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: здоровье вітаміни судини
Источник: УКРИНФОРМ Просмотров: 2563