Фармацевти ігнорують українське законодавство, яке передбачає писати назву ліків на упаковці шрифтом Брайля, аби люди із вадами зору змогли вільно читати. Більшість фарм-компаній пояснюють це тим, що не мають можливості змінити упаковку.

"Это действительно достаточно дорогостоящее мероприятие, потому что нужна специальная техника. Но на сегодняшний день даже те названия, которые напечатаны шрифтом Брайля, не всегда читаются", - пояснює представник Асоціації захисту прав пацієнтів Валентина Очерешенко.

"Буває така ситуація, коли в аптеці цінники наклеюють безпосередньо на напис шрифтом Брайля, і в такий спосіб взагалі не можливо потім прочитати. Навіть, якщо його відірвати, то замащений клеєм, і так далі, цей напис, тому він стає таким, який не читається", - обурюється представник Всеукраїнської організації сліпих Сергій Васін.

Громадські організації, які представляють інтереси пацієнтів, не поділяють занепокоєння людей із вадами зору.

"Отсутствие шрифта Брайля это не та проблема, с которой надо начинать заботу о людях с ограниченым зрением. На наш взгляд, этих людей, в первую очередь, беспокоит, не только их, а всех остальных граждан, это цены на лекарства", - зауважує голова правління Союзу споживачів медпослуг Владислав Онищенко.

А ціни можуть зрости в середньому на 5% на ті ліки, на упаковці яких назву надруковано шрифтом Брайля. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: ubr фармацевты шрифт брайля на лекарствах
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 970