Першого червня цього року в Україні стартував пілотний проект державного регулювання цін на лікарські засоби для осіб з гіпертонічною хворобою. А наприкінці листопада кіровоградцям почали виписувати рецепти на такі медпрепарати.

Гіпертоніки зможуть отримати ліки зі знижкою

– У поліклініках міста вже створені реєстри хворих на гіпертонію другої та третьої стадій з ураженнями органів серцево-судинної системи, нирок, які перенесли інсульт, інфаркт, – повідомила редакції міський позаштатний кардіолог Алла Голованова. – Занесені у цей реєстр хворі мають право отримувати потрібні їм ліки за референтними цінами, тобто нижчими, ніж зазвичай в аптекарській мережі.

Відпуск медпрепаратів розпочався наприкінці листопада, коли був підписаний меморандум між аптечною мережею та медичними закладами Кіровограда. Знижка на медпрепарати коливається в межах 20 – 30 відсотків. Вона встановлена на ліки не лише вітчизняного, а й зарубіжного виробництва.

Щоб отримати рецепт, пацієнт повинен звернутись до дільничного, сімейного лікаря загальної практики, педіатра чи кардіолога поліклініки. Хворий також повинен перебувати на диспансерному обліку в цій поліклініці. Лише в цьому разі він отримає від лікаря рецепти з рекомендованими препаратами і зможе придбати їх у визначених аптечних закладах (ліки зі знижками продають не всі аптеки, а лише ті, які підписали меморандум). Компенсовані лікарські засоби виписуються тільки на типових бланках рецептів за умов звітності. На одному рецептурному бланку – лише один медикаментозний препарат і не більш ніж для місячного курсу лікування. Однак таких рецептурних бланків може бути кілька, якщо хворому призначене комбіноване лікування. Таких хворих, до речі, більшість, і для них знижки виходять суттєвими.

Чому таке право отримали лише гіпертоніки другої та третьої стадій? Вважається, що першу стадію хвороби можна вилікувати, змінивши стиль життя. Наприклад, людина має зайву вагу, шкідливі звички, веде малорухливий спосіб життя. Усунувши ці фактори ризику, можна забути про підвищений артеріальний тиск без медикаментозної підтримки.

Зрозуміло, що кожна людина з гіпертонічною хворобою знає свій діагноз, але зайвий раз відвідати лікаря не завадить. Тому варто вже зараз завітати в поліклініку за місцем проживання.

Лекарства для гипертоников подешевели на 25% - Минздрав

Майже 40 відсотків населення страждає на підвищений артеріальний тиск в тій чи іншій стадії. Та й вік хворих значно “помолодшав”. Є люди віком до сорока років, які вже перенесли інсульт. Інколи навіть підліткам ставиться діагноз “гіпертонія”. Отже, зазначені рецепти будуть користуватись у населення попитом. Так, їх уже виписано 2800 особам, а лише за минулий тиждень – майже 800.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: лекарства скидки рецепты гипертоники
Источник: Вечерние вести Просмотров: 1837
Загрузка...
Загрузка...