Навіть здорові люди восени і навесні почувають себе неважливо. А все тому, що організм починає сезонну перебудову.

Наш організм зараз звикає до поступового зменшення тривалості світлового дня та готується до настання холодів. І ми розуміємо: щось відбувається "не так" - відчуття недосипу по ранках, млявість, розбитість і зниження працездатності протягом дня. Здається, що енергетичні запаси в організмі вичерпуються, поступившись місцем непроходячій втоми, апатії і пригніченого настрою.

Особливо часто занепад сил розвивається восени, коли починається перебудова організму. Крім того, на самопочуття впливають такі фактори: недосипання, стреси, некомфортний режим життя і праці, постійне перебування в стані, коли людина щось переживає і весь час обмірковує.

Якщо не вживати заходів, може розвинутися синдром хронічної втоми, що загрожує виснаженням організму.

Про хворості сигналять: легке простудне стан, хворобливе горло, припухлі лімфатичні вузли, незрозуміла м'язова слабкість і болі в суглобах, головні болі, забудькуватість, надмірна дратівливість і розлад сну.

Якщо шість з цих симптомів тримаються протягом напівроку і більш, а також запалені горло і лімфатичні вузли, значить, у людини є синдром втоми. Однак слід виключити психічні захворювання (в тому числі депресію), інфекційні хвороби, гормональні порушення і зловживання ліками.

Лікарі вважають, що джерело наших бід - неправильний режим праці і відпочинку. Ми проводимо багато часу за роботою, в громадському транспорті, а потім влаштовуємося зручніше на дивані перед телевізором.

- Більшість людей, що скаржаться на надмірну втомлюваність, кілька років не бували у відпустці, мають інтенсивну роботу і просто доводять себе до знемоги, - розповідає лікар-санолог Олена Пелешенко. - Реально оцінюйте можливості свого організму, не забувайте про відпочинок і не перевантажуйтеся на роботі. Доведено, що люди, які приділяють увагу фізичним навантаженням, мають міцніші вегетативну і нервову системи. Так що більше рухайтеся, частіше бувайте на вулиці. А у вихідні намагайтеся хоча б на дві години виїхати за місто і просто пройтися по лісу.

Найпопулярніший спосіб прогнати тугу - це поїсти. Причому чогось смачненького. Від процесу їжі в організмі виробляються гормони задоволення, як у випадках, коли ми переживаємо радісні емоції. Але справа в тому, що задоволення від їжі ми отримуємо на короткий час - поки їмо. А як тільки все з'їли, так відразу про задоволення і забули. Але найприкріше не це.

- Жирні пончики, здобні булочки, шоколадні батончики та кремові торти, особливо натщесерце, мають властивість швидко підвищувати рівень цукру в крові, - пояснює дієтолог Валентина Мещерякова. - Від такого "стрибка" людина спочатку відчуває приплив бадьорості. Але через короткий проміжок часу цукрова крива падає до дуже низького рівня. А людина в цей час відчуває незрозумілий занепад сил, зниження настрою і працездатності. Тому в якості джерела енергії найкраще вживати "повільні" вуглеводи і харчові волокна: продукти з цільного зерна (з оболонками) - каші, макарони та хліб. А також овочі (крім картоплі). Ну і звичайно, не варто забувати про білки. Така їжа надовго заряджає нас енергією.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: витамины осень усталость
Источник: http://svit24.net Просмотров: 1048
Загрузка...
Загрузка...