Перелом ноги обернувся для неї каліцтвом і втратою батька.  Два роки тому Олесі видаляли пухлини. Цьогоріч - рецидив.  За три місяці - кілька операцій. Лікарі вирізали частину стегнової кітки і колінний суглоб. Тепер потрібен протез. Його вартість - 140 тисяч гривень.

Олеся Гальчун, шукає гроші на лікування: " Сейчас стоит временный спонсор, который временный как я понимаю, который держит пространство для того чтобы туда поставить протез. Мне ходить нельзя . Я не знаю, держусь, мне помогают друзья очень".

Дружба с врачом в соцсети мешает лечению, - исследование

Грошей з державної кишені годі й чекати. Охорону здоров'я фінансують лише на 19 відсотків. Дівчина в розпачі. Батько від переживань за доньку переніс інсульт. Ми пішли до правників.

Віктор Сердюк, голова ради захисту прав та безпеки пацієнтів: "Є конкретні відомство, яке називається міністерство фінансів  і є конкретні відомство яке називається місцевий бюджет, тобто обласна рада, яка формує місцевий бюджет. Якщо він напише, що немає грошей, то це дефолт! Ну вибачте, коли ми перестанемо входити в чиєсь  положення".

Пораду спробували перевірити в дії. Запит до Мінфіну написали ще 11 квітня. Попросили допомоги в протезуванні дівчини. А в Мінохорони здоров'я - роз'яснити, як виживати таким пацієнтам.

Світлана Рудь, адвокат: " Розпорядник цієї інформації зобов’язаний надати відповідь протягом 5 робочих днів. Якщо це необхідно для захисту вашого життя чи якщо ненадання цієї інформації може спричини загрозу для вашого життя, загрозу для безпеки така інформація повинна надаватися органом - законом передбачено протягом 48 годин".

І досі на запити нашого телеканалу жодної відповіді. Лише в МОЗ відписались - опрацьовуємо, шукаємо, чекайте.

" Цього місяця було два тижні свят. Ще розглядається, готується відповідь".

Чиновники найімовірніше не шукатимуть грошей вважають юристи. Усе просто - допомогти одному означатиме або лікувати усіх державним коштом, або потонути у позовах.

Украина получила разрешение на лечение стволовыми клетками

Світлана Рудь, адвокат: " Тисяч гривень, ділимо в середньому на дві тисячі гривень заробітної плати, то це 70 заробітнім плат для чиновника".

Доки у високих кабінетах думали, батько Лесі помер. А дівчина й досі шукає грошей.  Роботу і орендоване житло вже втратила. Ще один варіант - узяти кредит. А потім позиватись до держави на відшкодування. Утім, загрузнувши у бюрократичній машині, можна втратити останній шанс на одужання. Більшість таких пацієнтів просто фізично не можуть зібрати необхідних документів. Ну реальну допомогу надають доброчинці. В Україні чимало небайдужих, які перераховують хворим по кілька сотень гривень. Як кажуть з миру по копійці, чиєсь життя врятоване.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена помощь здоровье благотворительность лечение
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1116