Спи моя радість, засни. Стомлені люди трудяться упівсили. Через зниження продуктивності праці лише у Штатах компанії втрачають понад 60 мільярдів доларів за рік -  порахували науковці. Щоб полегшити життя персоналу й зменшити збитки, фірми готові облаштовувати місця для відпочинку прямо в офісі. Українці відчувають брак сну не менше ніж американці, однак на додаткові зручності на роботі не розраховують.

Пригріло весняне сонечко і вже хилить до сну. Особливо після обіду. Байдуже, що у цей момент ви  в офісі. Західні дослідники твердять: люди, які мають змогу поспати вдень, почуваються щасливішими, а продуктивність праці зростає на третину.

Как вести себя на новой работе. Правила немецкого генерала

Дмитро Донець, лікар київського центру медицини сну : " Большинству людей все-таки короткий отдых, пусть не сон, пусть какая-то дремота  в теплом уголке действительно восстанавливает силы".

Проте  напружений графік роботи  і нервове перевантаження - можуть просто "вимкнути" вас на місці.    Ось наприклад у Росії суддя Благовіщенського міського суду  заснув прямо під час розгляду справи.

Як наслідок - служитель Феміди залишився без роботи.  А ось цей пілот Новозеландських авіаліній заснув прямо за штурвалом пасажирського літака. Із роботи не вилетів тільки тому, що зізнався у слабкості. Та й виправдання знайшов - компанія зняла для відпочинку надто дешевий готель.

Щоб скоротити втрати від зниження працездатності, західні роботодавці облаштовують кімнати відпочинку. Навіть ліжками, а найбільш прогресивні встановлюють капсули сну.

У великому зручному кріслі людина може відгородитися від навколишнього світу і подрімати під приємну музику. Бюджетний варіант пропонують іспанські винахідники. Вони вигадали таку собі "подУшку-страуса". За задумом виробників вона має створити атмосферу затишку й усамітнення для   власника, аби той навіть у громадському місці міг розслабитися і відпочити. Там  є  навіть  Отвори для рук, якщо захочете  поспати за робочим столом.

Краще сплять люди із збалансованим харчуванням

" Усе, що треба зробити - це знайти місце по зручніше, вдягнути подушку-страуса і добряче подрімати".

Деякі американські компанії ідуть іще далі і відправляють своїх співробітників до оздоровчих центів, де ті проходять кількатижневий курс проти безсоння.  Шкода тільки, що українським працівникам, про все це годі й мріяти. Подрімати на роботі мають можливість лише представники окремих професій, наприклад, пожежні-рятувальники.

Але їхня кімната відпочинку виглядає куди скромніше. Робоча зміна у цих людей триває цілу добу і з 23:00 до шостої ранку їм дозволяють на кілька годин прилягти.

Олександр Гоєнко, заст. нач. 13 пожежно-рятувальної частини : " Пожежним забороняється роздягатись. він тільки знімає взуття, може розстібнути верхній ґудзик комірця. І в такій формі він лягає спати.  Щоб оперативно  по сигналу тривоги піднятися вночі і виїхати на пожежу. Тому що підрозділи пожежної охорони виїжджають до однієї хвилини максимум".

Утім таке право на відпочинок у робочий час Закон про охорону праці гарантує не багатьом. Відтак усі інші рятуються від надокучливої сонливості, хто як може.

Сон на рабочем месте: кто и как выкручивается

Юлія Шост, журналіст : " Щоб якось розігнати дрімоту, треба зробити приміщення світлішим.  Найкраще розборкати сонька може денне, тобто сонячне світло.  Ще можна підзарядитися чашечкою кави.  Її ще можна замінити енерготонком. Однак такі напої можна вживати не більше двох баночок на день".

А взагалі лікарі кажуть, треба шукати не засіб від денної сонливості, а час на повноцінний сон уночі.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: работа жизнь на работе сон
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1055
Загрузка...
Загрузка...